iOS ma znacznie wierniejszych użytkowników niż Android

Z opublikowanego przez firmę Localytics raportu wynika, że właściciele iPhone'ów są bardziej lojalni niż ich "androidowi" odpowiednicy.

Która mobilna platforma - iOS, czy Android - ma wierniejszych użytkowników? Według firmy badawczej Localytics zdecydowanie pierwsza z nich. Z przeprowadzonych przez nią analiz wynika bowiem, że aż 94% posiadaczy iPhone'ów deklaruje, iż ich następny smartfon również będzie pochodził od Apple. W przypadku właścicieli smartfonów z Androidem na pokładzie odsetek ten wynosi tylko 47%.

Wierność aplikacjom

Firma Localytics przedstawiła również bardzo interesujące dane dotyczące rynku mobilnych aplikacji, który można rozpatrywać nie tylko pod kontem ilości ich pobrań, ale również ich jakości powiązanej z pozyskiwaniem i utrzymaniem przy sobie klientów.

Poziom tych wskaźników ma bezpośrednie odzwierciedlenie w lojalności do marki. Okazuje się bowiem, że zaledwie 23 procent "androidowych" użytkowników uruchomiło więcej niż 10 razy pobraną aplikację. W przypadku ich "jabłkowych" odpowiedników możemy natomiast mówić o 35 procentach.

Wspomniane 10 uruchomień to ważna liczba, gdyż zdaniem naukowców, jeżeli ją przekroczymy, znacznie bardziej prawdopodobne jest, że pozostaniemy przy testowanej aplikacji.

Biorąc to wszystko pod uwagę można dojść do wniosku, że osoby korzystające z Google Play częściej trafiają na byle jakie programy, które po kilku uruchomieniach trafiają do kosza (podobno aż 26% wszystkich pobranych aplikacji uruchamianych jest tylko raz).