iOS ponownie zablokowany

Najnowsza aktualizacja iOS blokuje możliwość wykonania Jailbreak'a.

Apple zaktualizowało wczoraj swoje systemu operacyjne - iOS, watchOS, tvOS oraz macOS. Widać, że firma skupia się już wyłącznie na pracach nad najnowszymi wersjami systemu, które wprowadzone zostaną na rynek we wrześniu. Aktualizacje z sierpnia nie wprowadzają żadnych nowych funkcji i skupiają się jedynie na poprawkach błędów, które udało się znaleźć.

iOS ponownie zablokowany

Źródło: apple

Najważniejsze zmiany czekają system iOS. Aktualizacja iOS 12.4.1 ponownie zabezpiecza system przed możliwością wykonania Jailbreak'a, o której pisaliśmy tutaj.

iOS ponownie zablokowany

Mowa o luce nazwanej CVE-2019-8605. Po raz pierwszy pojawiła się ona przy okazji aktualizacji systemu do iOS 12.3 w maju tego roku. Apple bardo szybko wprowadziło poprawioną wersję iOS 12.3.1, która uniemożliwiała wykonania Jaibreaka. Niespodziewanie w sierpniu tego roku okazało się, że wydana w lipcu aktualizacja iOS 12.4 ponownie umożliwia odblokowanie urządzenia. Wszyscy użytkownicy, którzy planują przeprowadzić proces Jailbreak'a powinni wstrzymać się z instalacją najnowszej aktualizacji. Blokuje ona możliwość przeprowadzenia całego procesu.

Jeżeli użytkownikowi nie zależy na możliwości odblokowania swojego urządzenia polecamy instalację aktualizacji systemu iOS.