iPad 2 jako konsola do gier - za i przeciw

Jazda testowa z iPad 2

Oczywiście wzrost wydajności sprzętowej musi iść w parze z oprogramowaniem zoptymalizowanym m.in. pod kątem wielu rdzeni, a jak na razie jedynie kilka tytułów dostępnych na App Store może się tym pochwalić. Tylko kilku producentów gier na pierwszego iPada oferuje uaktualnienia do swoich gier, które umożliwią wykorzystanie mocy iPada 2.

Takie produkcje jak Inifity Blade od Epic Games, Dead Space od EA, Asphalt 6: Adrenaline od Gameloft czy też Real Racing 2 od Firemint są tytułami, które z całą pewnością wyglądały atrakcyjnie na iPadzie. Teraz prezentują się jeszcze lepiej na iPad 2, dzięki wydanym ostatnio aktualizacjom.

Zobacz również:

  • iPad mini 6 za drogi? Amerykanie już go przecenili!

Wybraliśmy Real Racing 2 do jazdy próbnej i grafika była zdecydowanie lepsza w przypadku iPada 2. Również sterowanie z użyciem żyroskopu sprawiało o niebo lepsze wrażenie. Nic dziwnego - w końcu iPad 2 jest lżejszy od poprzednika, dzięki czemu łatwiej jest poruszać nim jako kontrolerem. Każdy fan wyścigówek potwierdzi, że granie na oryginalnym iPadzie było zabawne, głównie dzięki podobieństwu do kierownicy.

Po długich sesjach z grą, ręce stawały się jednak obolałe ze względu na wagę urządzenia. W przypadku lżejszego iPada 2 o wiele łatwiej jest pokonywać ostre zakręty. Ciężko powiedzieć czy system kontroli zwyczajnie stał się przyjaźniejszy dzięki zmniejszeniu wagi, czy też ze względu na wprowadzone ulepszenia w żyroskopie iPada 2. Tak czy inaczej, zdecydowanie lepiej gra się w Real Racing 2 za pomocą iPad 2.

iPad 2 jako konsola do gier - za i przeciw
Jeśli zaś chodzi o stronę graficzną, to zauważyliśmy lepiej dopracowane wnętrza samochodów (w widoku TPP), lepiej zrealizowane tła i mniej problemów z przenikającymi się teksturami. Drobne szczegóły - jak na przykład krawędzie budynków czy też odbicia świateł na samochodzie - pojawiają się w przypadku korzystania z iPada 2.

W przypadku Real Racing 2 na iPad 2 zauważalne jest także zwiększenie ilości wyświetlanych klatek, chociaż gra działała płynnie już na oryginalnym iPadzie. Różnice w grafice i systemie sterowania nie są zbyt duże (biorąc pod uwagę na przykład różnice dostrzegalne w przypadku konsol Wii i Xbox), to iPad 2 czyni z gier wyścigowych - zwłaszcza z Real Racing 2 - zdecydowanie przyjemniejsze doświadczenie.