iPad 2 w Polsce. Pięć pytań przed zakupem

Czeka nas wiosna tabletów. Jeszcze w marcu na polskim rynku pojawi się iPad 2. Jednak czy będzie wart swojej ceny? Zadamy Wam 5 pytań, które powinny pomóc w podjęciu decyzji. Kupić sprzęt Apple czy zaczekać na Motorolę Xoom? Co lepiej wybrać - iOS, Android czy Blackberry?


Czas już zdjąć okładkę!

Polecamy:

Zobacz też:

Więcej informacji:

Motorola Xoom - ciekawy konkurent iPada 2. Nieoficjalnie mówi się, że na polskim rynku tabletów zobaczymy go już w kwietniu 2011 r.

Najlepszy tablety na świecie - tabelka porównawcza.

App Store - największy sklep aplikacji na świecie. To dzięki nim wielu użytkowników Apple nie widzi już tabletów poza iPadem.

Pojedynki tabletów mogą być zabawne, zwłaszcza, gdy do oceny w komentarzach włączą się miłośnicy obu urządzeń. Było tak w naszym artykule pt. "Motorola Xoom ma szanse wygrać wygrać z Apple iPad 2". Specyfikacje znanych tabletów porównywaliśmy też w przeglądzie "iPad 2 vs. reszta - kto wygra pojedynek tabletów?".

Problemy w tym, że cyferki to nie wszystko. Zwykle najważniejsze jest to, po co nam tablet i czego oczekujemy od swojego urządzenia. Przed zbliżającą się polską premierą Apple iPad 2, warto będzie odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)
  • Najlepsze promocje na sprzęt Apple - iPhone 14, iPhone 13 mini, iMac 24" [28.07.2023]

Czy aplikacje są dla Ciebie ważne?

Minęło już ponad 12 miesięcy od premiery iPada 1. Apple oferuje dla obu wersji swojego tabletu ponad 65 000 aplikacji. Zostały one zaprojektowane specjalnie na duży wyświetlacz urządzenia, zaś firma zapewnia, że każda z nich będzie działać płynnie i bezawaryjnie.

To dużo w porównaniu z nieco ponad setką aplikacji dla Motoroli Xoom, nawet jeśli konkurent Apple dopiero zaczyna swoją przygodę w tabletowym świecie. Z drugiej strony, jeśli większość czasu macie zamiar spędzić buszując w Sieci lub czytając e-booki, wielki wybór software'u nie powinien być najważniejszy.

Wiedziesz mobilne życie?

Większość tabletów, włączając w to iPada 2, oferuje łączność Wi-Fi, a w wersji droższej możliwość podłączenia do sieci 3G. Czy wiecie że jeszcze w tym roku w Motoroli Xoom i kilku innych tabletach pojawi się usługa 4G? Dla tych, którzy wciąż są w drodze, szybszy dostęp do Sieci musi mieć znaczenie.

Niestety, inna rzecz to dostępność "czwartej generacji", która choć zaczyna pojawiać się w krajach skandynawskich, w Polsce może ujrzeć światło dziennie za 10 lat lub więcej.

Też myślisz, że Flash jest przestarzały?

Apple i tabletowa konkurencja ścigają się w udostępnianiu co ciekawszych technologii. Inaczej jest z Adobe Flash, które Steve Jobs oficjalnie nazywa "przestarzałym, mało wydajnym i niebiezpiecznym" narzędziem, które szybko powinno przejść do historii.

Zupełnie inaczej myśli Mike Lazaridis, prezes Research In Motion (RIM), który dobrą obsługę technologii Flash uważa za jedną z mocnych stron swoich urządzeń Blackberry.

Chcesz się bawić czy pracować?

Podczas konferencji w San Francisco duży nacisk Apple kładło na aplikacje, takie jak iMovie i GarageBand. Choć nie mieliśmy okazji się nimi pobawić, już na podstawie aplikacji iPada 1 stwierdzić można, że iPad 2 będzie prawdziwym królem "tabletowej zabawy".

Tylko co z produktywnością? Zastanówcie się, bo brak wejść USB i microSD, a także zwykłego menedżera plików może być sporym minusem iPada 2 w pracy. Większość z tych funkcji posiada Xoom, a także inne nachodzące tablety, które może nie są tak zabawne, jak iPad, ale nie potrzebują iTunes, aby skopiować potrzebne dane.

Czy możesz poczekać do wakacji?

Apple iPad 2 w Polsce pojawi się już 25 marca. Nieoficjalnie mówi się, że ceny nowego tabletu będą się wahać od 2259 złotych w wersji z Wi-Fi i 16 GB, aż po 3499 zł z dostępem do sieci 3G i kartą pamięci o pojemności 64 GB.

Największe plusy urządzenia to App Store, a także niemal doskonały system iOS, który zapewnia stabilną i wydajną pracę. A może jednak warto poczekać na lipcowo-sierpniowe premiery urządzeń, takich jak RIM BlackBerry PlayBoook, HP TouchPad czy Samsung Galaxy Tab 10.1, które też zapowiadają się świetnie?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: