iPad 3 - co o nim wiemy?

Pierwszy tablet Apple był przełomem na rynku tabletów PC i praktycznie stworzył zupełnie nową klasę urządzeń. Kolejny iPad tylko przypieczętował dominację Apple na nowo powstającym rynku. Oczekiwania wobec iPada 3 są więc wysokie. Oto, czego możemy się po nim spodziewać.

iPad 3 - koncepcja

Procesor A6

Kolejne wersje iPadów zawsze był wyposażane w nowe procesory. Prawdopodobnie iPad 3 zostanie więc wyposażony w procesor A6. Nie wiadomo jednak, czy będzie to jednostka dwu, czy czterordzeniowa. Korea Times sugeruje cztery rdzenie, a Linley Gwennap, główny analityk firmy Linley Gorup dwa rdzenie i większą energooszczędność.

Wyświetlacz Retina

Podobno nowy iPad ma uzyskać rozdzielczość 2048 x 1536 dzięki wyświetlaczowi Retina znanemu z iPhone'ów. Doniesienie te potwierdza Richard Gardner, analityk z firmy City oraz Richard Shim z DisplaySearch, który stwierdził, że produkcja wyświetlaczy w wysokiej rozdzielczości dla iPada 3 już ruszyła. Ich producentami mają być Samsung, LG i Sharp.

Zobacz również:

  • Najlepsze promocje na sprzęt Apple - iPhone 14, iPhone 13 mini, iMac 24" [28.07.2023]
  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)

iPad Mini

Już od jakiegoś czasu mówi się o tym, że Apple zainteresowane jest wydanie mniejszego tabletu z ekranem o przekątnej 7,85 cala. Richard Shim mówi, że może on trafić na rynek w drugiej części 2012 roku. O tym samym poinformował serwis DigiTimes.com. iPad Mini miałby rywalizować z Kindle'm Fire i innymi 7-calowymi tabletami.

Data wydania

Serwis DigiTimes.com uważa, że nowy iPad trafi na rynek w marcu 2012 roku, choć nie jest pewny, czy będzie to jego trzecia generacja. Richard Gardner spodziewa się iPada 3 w lutym, a Linley Gwannap uważa, że produkcja procesorów A6 może wstrzymać jego premierę do czerwca 2012 roku.

W przyszłym roku przekonamy się, kto miał rację i czy nowy tablet Apple będzie takim samym hitem jak iPad i iPad 2. Ciekawe też, jak poradzi sobie konkurencja, która na razie nie potrafi zagrozić jego pozycji na rynku. Jedynie Amazon Kindle Fire wskazuje, że może to się wkrótce zmienić.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: