iPad 3 - co o nim wiemy?

Pierwszy tablet Apple był przełomem na rynku tabletów PC i praktycznie stworzył zupełnie nową klasę urządzeń. Kolejny iPad tylko przypieczętował dominację Apple na nowo powstającym rynku. Oczekiwania wobec iPada 3 są więc wysokie. Oto, czego możemy się po nim spodziewać.

iPad 3 - koncepcja

Procesor A6

Kolejne wersje iPadów zawsze był wyposażane w nowe procesory. Prawdopodobnie iPad 3 zostanie więc wyposażony w procesor A6. Nie wiadomo jednak, czy będzie to jednostka dwu, czy czterordzeniowa. Korea Times sugeruje cztery rdzenie, a Linley Gwennap, główny analityk firmy Linley Gorup dwa rdzenie i większą energooszczędność.

Wyświetlacz Retina

Podobno nowy iPad ma uzyskać rozdzielczość 2048 x 1536 dzięki wyświetlaczowi Retina znanemu z iPhone'ów. Doniesienie te potwierdza Richard Gardner, analityk z firmy City oraz Richard Shim z DisplaySearch, który stwierdził, że produkcja wyświetlaczy w wysokiej rozdzielczości dla iPada 3 już ruszyła. Ich producentami mają być Samsung, LG i Sharp.

iPad Mini

Już od jakiegoś czasu mówi się o tym, że Apple zainteresowane jest wydanie mniejszego tabletu z ekranem o przekątnej 7,85 cala. Richard Shim mówi, że może on trafić na rynek w drugiej części 2012 roku. O tym samym poinformował serwis DigiTimes.com. iPad Mini miałby rywalizować z Kindle'm Fire i innymi 7-calowymi tabletami.

Data wydania

Serwis DigiTimes.com uważa, że nowy iPad trafi na rynek w marcu 2012 roku, choć nie jest pewny, czy będzie to jego trzecia generacja. Richard Gardner spodziewa się iPada 3 w lutym, a Linley Gwannap uważa, że produkcja procesorów A6 może wstrzymać jego premierę do czerwca 2012 roku.

W przyszłym roku przekonamy się, kto miał rację i czy nowy tablet Apple będzie takim samym hitem jak iPad i iPad 2. Ciekawe też, jak poradzi sobie konkurencja, która na razie nie potrafi zagrozić jego pozycji na rynku. Jedynie Amazon Kindle Fire wskazuje, że może to się wkrótce zmienić.