iPad 3 jailbreak. Nowy Apple iPad złamany w kilka dni po premierze

Minęło ledwie dziesięć dni od premiery nowego iPada trzeciej generacji, a sprzętowi magicy już znaleźli sposób na ominięcie ograniczeń technicznych Apple. Jailbreak umożliwia zainstalowanie nieautoryzowanego oprogramowania na tabletach iPad 3.


iPad 3 złamany. Jailbreak!

Firma Apple zabrania w nowym iPadzie instalacji aplikacji, które nie zostały przez nią zaakceptowane. Hakerzy znaleźli jednak sposób na jailbreak iPada 3, czyli złamanie zabezpieczeń tabletu. Dzięki modyfikacji kodu systemu operacyjnego iOS, możliwa stała się instalacja nieautoryzowanych programów z alternatyw sklepów aplikacji, takich jak Cydia.

Są trzy różne sposoby złamania zabezpieczeń systemu operacyjnego iOS 5.1 - poinformowali hakerzy związani z grupą Dev-Team. Zaprezentowali również filmy oraz zrzuty ekranu, które potwierdzają ich dokonanie.

Zobacz również:

  • Kreatywny prezent dla dziecka - sprawdź najlepsze propozycje [RANKING 2022]
  • iPhone 14 - modele, cena, specyfikacja techniczna, ciekawostki [23.05.2022]

Stefan Esser, który używa na Twitterze nazwy "i0n1c" również opublikował nagranie, na którym udało się dokonać jailbreaku iPada 3. Podobne screenshoty, tego samego dnia, w serwisie umieścił również "musclenerd".

"Po jailbreaku nie będzie naprawy"

Łamanie zabezpieczeń urządzeń Apple jest legalne, jednak firma nie poleca tej praktyki. Jeśli eksperci w sklepie Apple wykryją, że urządzenia przeszło jailbreak, będą oni mogli odmówić jego naprawy. Zapis taki znajduje się w zasadach gwarancji nowego iPada.

"iPad 3 za darmo. Kliknij i zobacz!"