"iPad 3 za darmo. Kliknij i zobacz!"

Internetowi przestępcy znów czają się w serwisach społecznościowych. Znany ekspert ds. bezpieczeństwa zauważył, że na Facebooku, Twitterze i w innych społecznościówkach coraz częściej pojawiają się fałszywe wpisy dotyczące iPada 3 i loterie oferujące wylosowanie urządzenia.


Graham Cluley, starszy konsultant ds. bezpieczeństwa firmy Sophos, znów natknął się na ciekawy sposób oszukiwania użytkowników Facebooka. Przestępcy obiecują wylosowanie iPada 3 w specjalnym konkursie. Aby wziąć w nim udział należy wypełnić dość dokładną ankietę osobową.

Premiera iPada - okazja doskonała

Firma Apple ma ogłosić iPada trzeciej generacji na imprezie w San Francisco w przyszłym tygodniu. Oszuści wykorzystują ten fakt i podobnie jak przed ogłoszeniem iPhone'a 4S, znów nabierają internautów.

Zobacz również:

  • Threads, konkurencja Twittera od Facebooka, już dostępny. Niestety nie w Polsce
  • Threads już ma pierwsze sukcesy. Czeka na niego też już pierwszy pozew

Facebook nie walczy z problemem

Przeglądając Facebooka natkniemy się na coraz więcej ofert "darmowego iPada 3". Podobnie jest na Twitterze. "Apple nawet nie poinformowało o istnieniu takiego urządzenia, a niektóre wiadomości i strony zostały udostępnione już kilka miesięcy temu" - ostrzega Cluley.

Specjalista jest niezadowolony brakiem działań ze strony administratorów portali społecznościowych. "Byłoby wspaniale zobaczyć twórców Facebooka czy Twittera, próbujących oczyścić swoje serwisy z tego typu scamu, po to by lepiej chronić użytkowników".

iPada 3 nie będzie, kłopot i owszem

Uwaga na Facebooka i wszelkie niepewne wpisy. Zwłaszcza te, które próbują wyłudzić nasze dane, oferując w zamian złote góry. Takie, jak np. iPad 3. Choć nagroda przejdzie nam raczej koło nosa... możemy załapać się na wiele nieprzyjemności: wykorzystywanie naszych danych, kradzież tożsamości czy zwyczajne wrzucenie nam do systemu trojana.

"iPad 3 za darmo. Kliknij i zobacz!"

Sporo tych darmowych iPadów... (źródło: Sophos)


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: