iPad 4. generacji i iPad mini sprzedane w 3 dni w liczbie 3 mln sztuk!

Firma Apple poinformowała, że w zaledwie trzy dni od premiery rynkowej tabletów iPad mini i iPad czwartej generacji, sprzedały się one w rekordowej liczbie 3 milionów sztuk.

Podczas październikowej konferencji firma Apple zaprezentowała tablet iPad mini, który wyposażony został w mniejszy, 7,9-calowy ekran. Co interesujące, ku zaskoczeniu całej branży przedstawiła również czwartą generację "pełnowymiarowego" iPada, która w odróżnieniu od poprzedniej oferuje m.in. nieporównywalnie szybszy procesor.

Dzisiaj amerykański producent podzielił się danymi na temat rekordowego popytu na te urządzenia: w trzy dni od swojej premiery rynkowej sprzedały się one w łącznej liczbie 3 milionów sztuk!

Apple dla porównania podkreśla, że iPad trzeciej generacji w wersji WiFi sprzedał się w premierowy weekend w liczbie "zaledwie" 1,5 miliona sztuk. Pamiętać tutaj jednak należy, że obecnie mamy do czynienia z dosyć nietypową premierą obejmującą nie jeden tablet, lecz dwa.

"Klienci na całym świecie kochają iPada mini i iPada czwartej generacji. Mamy nowy rekord sprzedaży podczas weekendu otwarcia i praktycznie wyprzedane wszystkie iPady mini. Pracujemy ciężko nad tym, aby zadowolić ten niesamowity popyt" - powiedział Tim Cook, szef firmy Apple.

Kolejne wersje już wkrótce

Warto dodać, że wspomniane 3 miliony odnoszą się do iPadów w wersji WiFi. Za kilka tygodni na rynku powinny się jednak pojawić także modele w wersji Wi-Fi + Cellular (na stronie Apple możemy przeczytać, że ich wysyłka zaplanowana została "na koniec listopada") w następujących cenach:

iPad mini Wi-Fi + Cellular: 1949 zł (16 GB), 2349 zł (32 GB), 2749 (64 GB)

iPad 4. generacji Wi-Fi + Cellular: 2699 zł (16 GB), 3099 zł (32 GB), 3499 zł (64 GB)