iPad Air drugiej generacji może mieć wyższą rozdzielczość ekranu od poprzednika

iPad Air drugiej generacji zadebiutuje najpewniej już za tydzień. W kodzie systemu iOS 8.1 pojawił się fragment, który sugeruje wyższą rozdzielczość w nowym tablecie Apple w porównaniu do poprzednika.

Wszystko wskazuje na to, że już za tydzień Apple zaprezentuje nowy tablet. Na 16-go października zaplanowana została konferencja, na której spodziewamy się prezentacji iPada Air drugiej generacji. Nie wiemy jednak za wiele o specyfikacji tego urządzenia. Do tej pory zakładaliśmy jednak, że będzie dysponować takim samym wyświetlaczem, jak zeszłoroczny model. Okazuje się jednak, że Apple może szykować niespodziankę w tej kwestii.

Zdjęcia makiet przedstawiających nowy tablet Apple już jakiś czas temu pojawiły się w sieci. Wygląda na to, że iPad Air drugiej generacji będzie mieć ekran o tej samej wielkości, co poprzednik, a obudowę spotkają wyłącznie kosmetyczne zmiany. Analiza kodu drugiej wersji beta systemu iOS 8.1 wskazuje jednak na to, że producent z Cupertino może mieć w planach jeszcze lepszy ekran niż pierwszym iPadzie Air.

Zobacz również:

  • Jakiego iPad'a wybrać w 2021/2022 roku? [PORADNIK]
  • Recenzja: Test iOS 15 - jedna z najgorszych aktualizacji dla polskich użytkowników?
  • Tak będzie wyglądał nowy iPad Mini!
iPad Air drugiej generacji może mieć wyższą rozdzielczość ekranu od poprzednika

W pierwszym iPadzie Air z ekranem Retina grafiki skalowane są ze współczynnikiem 2x do rozdzielczości ekranu 2048 na 1536 pikseli. W systemie iOS 8.1 beta 2 pojawiły się jednak wzmianki o skalowaniu 3x. Nie ma jednak pewności, czy to naprawdę oznacza wprowadzenie w iPadzie Air 2 rozdzielczości Retina HD, czyli 3072 na 2304 piksele. Możliwe jednak, że ten fragment kodu odnosi się do zupełnie nowego iPada z 12,9-calowym ekranem, o którym doniesienia docierają do nas od dłuższego czasu.

źródło: gottabemobile.com