iPad Air o 87% szybszy od poprzednika. CPU z wyższym zegarem niż w iPhone 5S

iPad Air został przetestowany. Wygląda na to, że w porównaniu do poprzednika oferuje ogromny wzrost wydajności.

Kilka dni temu firma Apple zaprezentowała nowej generacji tablet, czyli iPad Air. Słowo Air nawiązuje do nowej konstrukcji urządzenia, która pozwoliła na zmniejszenie jego grubości, zmniejszenie grubości ramek otaczających ekran oraz zmniejszenie wagi. Ponadto tablet wyposażony został m.in. w najnowszy 64-bitowy procesor A7 oraz koprocesor M7.

Czekający na niego konsumenci z pewnością zadają sobie pytanie, jak wprowadzone przez Apple zmiany wpłyną na wydajność. Odpowiedzi na to pytanie zdaje się udzielił właśnie John Poole, założyciel Primate Labs, który "wziął na warsztat" oprócz wspomnianego iPada Air cztery inne tablety Apple. Otrzymane przez niego wyniki w autorskim benchmarku Geekbench Browser wyglądają następująco:

iPad Air o 87% szybszy od poprzednika. CPU z wyższym zegarem niż w iPhone 5S

Apple iPad Air - benchmark

Jak widać, Apple nie przesadziło z przechwałkami na temat wydajności układu A7: iPad Air osiągnął lepszy aż o 87% wynik od iPada czwartej generacji. Co więcej, dowiadujemy się również przy okazji, że Apple zdecydowało się na podniesienia taktowania CPU o 100 Hz w porównaniu do iPhone'a 5S.

Zobacz również:

  • Nowy MacBook Pro już jest. Sprawdź, gdzie go zamówisz!
  • Czy iPad doczeka się kiedykolwiek własnej aplikacji pogody?
  • Lista niebezpiecznych aplikacji na Android. Tych aplikacji nie instaluj! [20.10.2021]

Dla przypomnienia, Apple iPad Air trafi na rynek już 1 listopada.