iPad Air w ofercie pierwszych dwóch polskich operatorów

Oficjalna polska premiera najnowszego tabletu firmy Apple miała miejsce w zeszły weekend, a urządzenia już zdążyły trafić do oferty dwóch pierwszych operatorów. iPad Air trafił do oferty sieci Orange oraz T-Mobile, gdzie tablet można zakupić wraz z abonamentem na internet mobilny. Jak wyglądają ceny?

Tablet iPad Air jest najnowszym urządzeniem wśród tabletów sprzedawanych przez firmę Apple. Jest znacznie cieńszy i lżejszy od poprzednika i oferuje jeszcze większą wydajność niż poprzedni model. Nowy tablet Apple występuje w wersjach Wi-Fi oraz droższej LTE. Tego drugiego można używać w połączeniu z kartą SIM z pakietem internetu mobilnego.

Już na starcie iPada Air w wersji LTE wprowadziło do swojego oferty dwóch polskich operatorów telefonii komórkowej, czyli Orange oraz T-Mobile. Ceny nie są niestety zbyt zachęcające. Trzeba też pamiętać, że sieci które oferują iPada Air nie obsługują szybkiej łączności LTE, a użytkownicy będą musieli zadowolić się jak na razie siecią 3G.

iPad Air w ofercie pierwszych dwóch polskich operatorów

iPad Air

W przypadku T-Mobile w przykładowym abonamencie na kwotę 149,90 zł w umowie na 24 miesiące użytkownik dostaje iPada Air 16 GB LTE oraz 10 GB transferu danych do wykorzystania w miesiącu. Cena początkowa tabletu wynosi wtedy 1099 zł. W przypadku abonamentu na kwotę 199,90 zł miesięcznie w umowie na rok użytkownik otrzymuje 35 GB transferu, ale opłata początkowa rośnie do 1499 zł.

Zobacz również:

  • MacBook Pro 2021 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [28.10.2021]
  • Premiery Apple 2022 - co zobaczymy w przyszłym roku?
  • Czy iPad doczeka się kiedykolwiek własnej aplikacji pogody?

W T-Mobile jest jeszcze możliwość kupienia iPada Air w abonamencie na kwotę 89,90, gdzie opłata początkowa to zaledwie 799 zł. Niestety, chociaż czas trwania umowy na internet to 24 miesiące to raty za urządzenie przy tej taryfie użytkownik będzie spłacał aż cztery lata. Oferta Orange także nie jest zbyt ciekawa. W ofercie znalazły się tablety o pojemności 16, 32 i 64 GB, ale zakupić urządzenie można tylko w abonamencie za 189 zł miesięcznie i wyłącznie przedłużając umowę.

iPad Air w ofercie pierwszych dwóch polskich operatorów

iPad

Nowy tablet Apple o nazwie iPad Air został zaprezentowany w połowie października, a pierwszego listopada odbyła się jego premiera. Polska znalazła się tym razem na liście krajów, które otrzymały nowe tablety firmy z Cupertino w pierwszej kolejności. Wraz z iPadem Air w ofercie Apple znalazł się jeszcze jeden nowy produkt, jakim jest nowy iPad mini z ekranem Retina. Jak na razie nie została jeszcze podana oficjalna data premiery tego tabletu, a w zapowiedziach podawany jest koniec listopada.