iPad Air: wiemy już dlaczego tak długo pracuje na mniejszej baterii

Apple iPad Air pomimo mniej pojemnej baterii może się pochwalić takim samym deklarowanym czasem pracy jak poprzednik. Jak to możliwe?

Najnowszy tablet Apple, iPad Air, wniósł ze sobą zmiany konstrukcyjne skutkujące tym, że w porównaniu do poprzedniego modelu cechuje się znacznie mniejszą grubością oraz wagą. Zaskakujące przy tym jest jednak to, że pomimo zastosowania znacznie mniejszego akumulatora urządzenie w dalszym ciągu pozwalać ma nawet na 10 godzin pracy.

Jak to możliwe? Dzięki firmie badawczej IHS już to wiemy

Odkryła ona, że iPad Air ma nowy wyświetlacz Retina, który korzysta z nowego typu czujników dotykowych oraz jednej warstwy szkła ochronnego. Co jednak najważniejsze z punktu widzenia tematu tego artykułu, system podświetlenia nie składa się tak jak u poprzednika z zestawu 84 diod LED, lecz jedynie 34. Oznacza to więc, że cały ekran pobiera znacznie mniej energii, co korzystnie wpływa na czas pracy na baterii. Dodatkowo mniej waży i jest cieńszy.

Zobacz również:

  • Gdzie kupić nowego iPhone 13? Sprawdzamy oferty popularnych sklepów
  • Jakiego iPad'a wybrać w 2021/2022 roku? [PORADNIK]
  • iMac 24 (Apple M1) vs iMac 27 (Intel) - który model wybrać?

Co z jakością obrazu?

Oczywiście bardzo ciekawe jest, jak wspomniane cięcia wpłynęły na jakość generowanego obrazu przez nowy ekran. Andrew Rassweiler z IHS nie wyklucza, że nowe diody są jednak jaśniejsze i bardziej wydajne. Ponadto podkreśla, że generowane przez nie światło rozprowadzane jest po całym wyświetlaczu za pomocą cienkich warstw folii optycznej.

iPad Air daje więcej zarobić Apple

Na koniec jeszcze jedna bardzo interesująca informacja wynikająca z badania IHS: iPad Air jest znacznie tańszy w produkcji od wprowadzonego na początku tamtego roku do sprzedaży modelu iPad 3. generacji...