iPad Air z ekranem OLED dopiero za rok. W tym roku brak zmian

Apple opóźnia wprowadzenie ekranów OLED do swoich tabletów. iPad Pro otrzyma ekran mini-LED, a panel OLED trafi do tabletów giganta z Cupertino dopiero w 2022 roku.

Apple jest obecnie w trakcie sporej zmiany. Gigant z Cupertino porzuca stosowanie wyświetlaczy IPS LCD w swoich urządzeniach mobilnych. Wszystkie modele z rodziny iPhone 12 posiadają już wyświetlacze Super Retina XDR. Teraz nadchodzi czas na tablety. Niestety wszystko wskazuje, że plany firmy Apple nieco się opóźniły.

Aktualny iPad Air z 2020 roku
Źródło: macworld.com

Aktualny iPad Air z 2020 roku

Źródło: macworld.com

iPad Pro, który może zostać zaprezentowany jeszcze w tym miesiącu powinien otrzymać wyświetlacz mini-LED. Jest to technologia, która w przyszłym roku zostanie zastąpiona przez panele OLEDowe.

Najnowsze informacje przekazane przez portal Digitimes wskazują, że Apple przymierza się do implementacji paneli OLED w swoich tabletach w 2022 roku. Co ciekawe pierwszym modelem, który otrzyma wyżej wymieniony wyświetlacz ma być iPad Air. Obecna generacja z drugiej połowy 2020 roku ma klasyczny wyświetlacz IPS LCD.

Później ekran OLED ma trafić do topowego modelu - iPad'a Pro.

Równocześnie Apple cały czas pracuje nad ekranem mini-LED i OLED do komputerów przenośnych MacBook Air oraz MacBook Pro.

W chwili obecnej plotki nie są zbytnio dokładne, ale doskonale wiemy, że Apple z pewnością zmodyfikuje wyświetlacze Retina w swoich tabletach i komputerach. Aktualnie stosowana technologia zadebiutowała już ponad 10 lat temu i od tego czasu otrzymała kilka sporych usprawnień, ale nadal odstaje od mini-LED oraz OLED.

Źródło: macwelt.de