iPad HD zamiast iPada 3?

Nie ustają plotki o najnowszym tablecie firmy Apple. Ostatnie doniesienia mówią o tym, że prawdopodobnie nie doczekamy się iPada 3. Zastąpi go bowiem iPad HD.

Już dzisiaj w godzinach wieczornych polskiego czasu nastąpi oficjalna prezentacja nowego iPada. W związku z tym nie ustają spekulacje dotyczące tego, co zostanie pokazane dzisiaj w San Francisco.

Ostatnia z hipotez mówi o tym, że Apple wcale nie zaprezentuje nam iPada 3 tylko urządzenie, które będzie się nazywać iPad HD. Nowy tablet ma posiadać wyświetlacz Retina, który miał już być implementowany do iPada 2 ale ostatecznie z tego zrezygnowano.

Według ekspertów, nazwa iPad HD jest bardzo dobrym pomysłem. Urządzenie ma bowiem wyświetlać obrazy w rozdzielczości nawet 2048x1536. Tablet będzie najprawdopodobniej wyposażony w ekran o przekątnej 9,7 cali. Następną nowością ma być wsparcie dla standardu Long Term Evolution (LTE).

Tyle wiemy z nieoficjalnych informacji i plotek. Co będzie zawierać nowy tablet Apple przekonamy się już za kilka godzin.

Aktualizacja: 08 marca 2012 10:39

Potwierdziły się nasze przypuszczenia. Nowy iPad, bo tak właśnie nazywać ma się najnowszy tablet Apple, ukaże się 23 marca. Dostępny będzie on w sześciu wersjach. Opcja WiFi (z pamięcią ROM 16 GB, 32 GB lub 64 GB) oraz nowy iPad z obsługą 4G LTE (takie same opcje pamięci). Tak jak informowaliśmy jeszcze przed oficjalną premierą - urządzenie wyposażone jest w 9,7-calowy wyświetlacz Retina o rozdzielczości 2048x1536 pikseli. To co robi największe wrażenie to czterordzeniowy procesor A5X. Najtańsza wersja ma kosztować 488 dolarów amerykańskich, najdroższa 829. Ciekawe jaka będzie cena nowego iPada w naszym kraju?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: