iPad Pro 12,9 jest za mały? Apple szykuje większy model

Apple pracuje nad jeszcze większym modelem iPada. Wszystko po to, aby wykorzystać moc procesora Apple M1 i zmniejszyć różnicę pomiędzy iPadem Pro, a 16 calowym MacBookiem Pro.

Mark Gurman z Bloomberga przekazał, że Apple pracuje nad większym modelem iPada. Informacja pojawiła się w pierwszym biuletynie Power On. Gurman przekazał, ze Apple bada wykorzystanie większych ekranów w najdroższych modelach iPada. Dodał jednocześnie, że potencjalna premiera jeszcze większego modelu odbędzie się najbliżej za kilka lat.

iPad Pro
Źródło: Apple.com

iPad Pro

Źródło: Apple.com

Obecnie iPad Pro z procesorem Apple M1 dostępny jest w wersji z 11 oraz 12,9 calowym ekranem. W poprzednim raporcie Gurman ujawnił, że Apple testuje 12,9 calowy model ze szklanymi pleckami. Wszystko po to, aby zaoferować możliwość ładowania bezprzewodowego w modelu na 2022 rok.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na iOS za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [23.07.2021]
  • Wrześniowa niespodzianka od Apple! Chodzi o stare urządzenia
  • Czy Xiaomi Mi Pad 5 może zagrozić iPad Pro z procesorem M1?

Według Marka Gurmana większy ekran w modelu iPad Pro pozwoli jeszcze bardziej zatrzeć granice pomiędzy iPadem Pro, a 16 calowym MacBookiem Pro, który obecnie nie ma swojego odpowiednika w linii tabletów iPad.

Większy iPad to nie wszystko. Większość konsumentów uważa, że Apple musi jeszcze bardziej rozbudować iPadOS i pozwolić tabletom na uruchamianie aplikacji napisanych z myślą o komputerach Mac. Dzięki obecności procesora Apple M1 jest to już wykonalne.

Wszystko wskazuje na to, że Apple powoli dostrzega problem - firma pozwoli deweloperom na zużywanie większej ilości pamięci operacyjnej, aby mogli oni lepiej wykorzystać potencjał najnowszych tabletów iPad Pro z procesorem Apple M1.

Źródło: MacRumors.com