iPad Pro 2020 jednak bez układu scalonego U1

Najnowszy iPad Pro posiada LiDAR, ale zabrakło ultra szerokopasmowego układu scalonego z iPhone'a 11.

Trzy tygodnie po premierze najnowszego iPad'a Pro 2020 okazało się, że oba warianty nie posiadają ultra szerokopasmowego układu scalonego Apple U1.

iPad Pro 2020 jednak bez układu scalonego U1

Źródło: apple.com

W udostępnionych w sieci recenzjach, specyfikacjach technicznych oraz materiałach prasowych firmy Apple brakuje informacji na temat układu Apple U1.

Zobacz również:

  • Gdzie kupić nowego iPhone 13? Sprawdzamy oferty popularnych sklepów [AKTUALIZACJA]
  • iPad Pro zastąpi Ci MacBooka! Te zmiany to potwierdzają
  • Jakiego iPad'a wybrać w 2021/2022 roku? [PORADNIK]

Nieobecność układu Apple U1 w najnowszych iPad'ach Pro 2020 potwierdził także portal iFixit. Po rozebraniu najnowszych modeli na części pierwsze nie znaleziono dodatkowego koprocesora, ani anten niezbędnych do jego działania.

Informacje o braku układu Apple U1 potwierdził również John Gruber z Daring Fireball, który jest zdziwiony decyzją Apple. Przypominamy, że Apple po raz pierwszy wprowadziło układ U1 w zeszłorocznych modelach iPhone'a.

Brak układu scalonego Apple U1 w najnowszych iPad'ach Pro oznacza, że nie mogę one skorzystać z szybszego, kierunkowego AirDrop, a także całej gamy funkcji, które zadebiutują w niedalekiej przyszłości. Plotki głoszą, że Apple AirTags, o których mówi się od miesięcy będą wymagać do działania układu Apple U1.

Czy brak układu Apple U1 w najnowszych iPad'ach Pro wynika z użycia starszego procesora Apple A12Z?

Portal iFixit donosi, że w rzeczywistości płyta główna iPad'a Pro 2020 wygląda identycznie, jak ta z modelu iPad Pro 2018. Jedyną równicą jest zastosowanie układu Apple A12Z zamiast Apple A12X, ale tak naprawdę są to identyczne procesory. Model z literką Z posiada aktywowany dodatkowy rdzeń graficzny, który w modelu z 2018 roku jest nieużywany.

Wprowadzenie układu Apple U1 do iPad'a Pro 2020 wymusiłoby przeprojektowanie całej płyty głównej. Dodatkowo Apple musiałoby przeprojektować procesor Apple A12Z, aby dodać do niego kompatybilność z U1. Kolejnym problemem jest konieczność zmian w konstrukcji obudowy, ponieważ układu U1 wymaga dodatkowych anten.

Wszystkie powyższe informacje wskazują, że iPad Pro 2020 tak, jak podejrzewaliśmy jest jedynie odświeżeniem konstrukcji z 2018 roku. Brak układu Apple U1 na pokładzie może wskazywać, że na jesieni zadebiutuje zupełnie nowy iPad Pro z ekranem mini-LED oraz Apple U1.

Sprawdź, ile kosztuje iPad Pro

Źródło: wccftech.com