iPad Pro 2020 z funkcją wykrywania 3D i tańszy iPhone już na początku 2020 roku

Raport donosi, że Apple planuje odświeżenie swoich urządzeń.

Od wielu miesięcy zwolennicy małych telefonów komórkowych z utęsknieniem czekają, aż Apple odświeży swój model SE. Przypominamy, że w 2016 roku gigant z Cupertino zaprezentował swojego ostatniego małego smartfona. Urządzenie z podzespołami iPhone'a 6s zamknięto w obudowie iPhone'a 5s z 4 calowym ekranem. Przez dwa lata SE był podstawowym i najtańszym modelem iPhone'a, którego cena bazowa podczas debiutu zaczynała się od nieco ponad dwóch tysięcy złotych. Niestety do tej pory Apple nie zdecydowało się na prezentacje kolejnej generacji SE, a najmniejszym modelem w ofercie pozostaje dwuletni iPhone 8.

iPad Pro 2020 z funkcją wykrywania 3D i tańszy iPhone już na początku 2020 roku

Źródło: techadvisor

Analityk Apple Ming-Chi Kuo w swojej najnowszej notatce informuje, że Apple zamierza niedługo zaprezentować nowego iPad'a Pro z kamerami 3D oraz taniego iPhone'a, którym ma być model SE drugiej generacji. Premiera ma nastąpić w pierwszym kwartale 2020 roku.

W notatce zauważonej po raz pierwszy przez MacRumors Kuo informuje, że detekcja 3D zostanie dodana do iPad'a Pro poprzez zastosowanie tylnej kamery sprzęgniętej z czujnikiem ToF który stosowany jest powszechnie w nowoczesnych smartfonach pracujących pod kontrolą Androida. Przewiduje się, że iPad Pro 2020 będzie pierwszym tabletem z Cupertino który zaoferuje użytkownikom dwie kamery na pleckach.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Kuo Apple reaktywuje iPhone'a SE 2, który również ma pojawić na rynku na początku 2020 roku. Mało prawdopodobne jest, że urządzenie nazywać się będzie iPhone SE 2. Nowy smartfon ma wykorzystywać obudowę iPhone'a 8, a w środku znajdzie się miejsce dla podzespołów takich, jak procesor Apple A13 znany z tegorocznych modeli. Kuo informuje, że cena ma wynosić 399 Euro. W połączeniu z długoletnim wsparciem oraz flagowym procesorem nowy model smartfona od Apple może znaleźć wielu zwolenników.

iPad Pro 2020 z funkcją wykrywania 3D i tańszy iPhone już na początku 2020 roku

Kiedy możemy spodziewać się premiery nowych urządzeń? Apple jest dosyć przewidywalne w tej kwestii. Produkty z połowy cyklu wydawniczego prezentowane są najczęściej w okolicach marca. Tak było z podstawowym iPad'em, iPad'em Air 3 oraz iPad'em Mini 5. Również iPhone SE pierwszej generacji został zaprezentowany wiosną 2016 roku.