iPad Pro vs. Surface Pro 3 vs. Galaxy Note Pro 12.2


iPad Pro vs. Surface Pro 3 vs. Galaxy Note Pro 12.2: budowa

iPad Pro dysponuje obudową wykonaną z aluminium. Jej wymiary to 306 x 221 x 6,9 mm, natomiast waga całości wynosi 713 (WiFi)/723 (LTE) gramy.

Tablet Apple jest o 5% dłuższy i szerszy od Surface Pro 3 jednocześnie jednak będąc od niego znacznie smuklejszy (grubość Surface Pro 3 wynosi aż 9,14 mm) i zdecydowanie lżejszy (Surface Pro 3: 798 g). Ponadto sprzęt Microsoftu dysponuje obudową wykonaną ze stopu magnezu.

Galaxy Note Pro 12.2 posiada obudowę wykonaną z tworzywa sztucznego (tył to materiał imitujący skórę). Jego grubość wynosi 7,95 mm, natomiast waga to 750 gramów.

Pod względem grubości i wagi zdecydowanie najlepiej wypada tutaj iPad Pro. Podczas dłuższego trzymania tabletu w dłoni szczególnie ważny staje się drugi z tych parametrów, co odczują przede wszystkim użytkownicy Surface Pro 3.

iPad Pro vs. Surface Pro 3 vs. Galaxy Note Pro 12.2

Surface Pro 3

iPad Pro vs. Surface Pro 3 vs. Galaxy Note Pro 12.2: klawiatura

Surface Pro 3 to urządzenie mające z powodzeniem zastąpić ultraprzenośnego notebooka. Jeżeli tak je będziemy w dużej mierze wykorzystywali nieodzownym dodatkiem będzie zakup dedykowanej klawiatury Type Cover (130 USD), którą doczepiamy za pośrednictwem znajdujących się w dolnej krawędzi specjalnych magnetycznych zaczepów (komunikacja, zasilanie). Jest to bardzo dobrej jakości akcesorium chwalone przez użytkowników. Waga: 256 gramów. Grubość: 5 mm.

iPad Pro oferuje możliwość dokupienia klawiatury Smart Keyboard (169 USD). Komunikuje się z nią za pośrednictwem złącza magnetycznego Smart Connector. Można chyba w ciemno założyć, że akcesorium to pod względem jakości wykonania i działania będzie sprzętem z najwyższej półki. Grubość: 3,2 mm.

Galaxy Note Pro 12.2 oferuje możliwość skorzystania z klawiatury Galaxy Keyboard Cover łączącej się za pośrednictwem technologii Bluetooth (130 USD) i zasilanej wbudowanym akumulatorem. Waga: ok. 450 g, Grubość: blisko 8 mm

iPad Pro vs. Surface Pro 3 vs. Galaxy Note Pro 12.2: komunikacja

iPad Pro dysponuje jedynie łączem Lightning, co oznacza, że w jego przypadku komunikacja (podłączenie drukarki, projektora, czy szybkie przesłanie plików) może być nieco kłopotliwa (wymagać może np. dokupienia adaptera). Dostępny jest w wersjach WiFi i WiFi+LTE.

Surface Pro 3 dysponuje zestawem złączy: USB 3.0, Mini DisplayPort. Dostępny jest jedynie w wersji WiFi.

Galaxy Note Pro 12.2 oferuje następujący zestaw złączy: HDMI, MHL USB 3.0. Dostępny jest w wersjach WiFi i WiFi+LTE.

iPad Pro vs. Surface Pro 3 vs. Galaxy Note Pro 12.2: aparaty

iPad Pro oferuje główny aparat wyposażony w matrycę o rozdzielczości 8 milionów pikseli. Wydaje się, że to ten sam moduł co w iPadzie Air 2, co oznacza, że (jak na tablet) zdjęcia będą dobrej jakości. Kto jednak będzie wykonywał zdjęcia tak dużym urządzeniem?

Zupełnie inaczej ma się sprawa z przednim aparatem, którym niestety Apple zbytnio się nie przejęło. Moduł ten oferuje matrycę o rozdzielczości zaledwie 1,2 MP.

Surface Pro 3 dysponuje dwoma aparatami o rozdzielczości 5 milionów pikseli.

Galaxy Note Pro 12.2 oferuje gówny aparat o rozdzielczości 8 milionów pikseli, który możemy wspomóc lampą błyskową. Aparat przedni cechuje rozdzielczość 2 MP.