iPad Pro vs. Surface Pro 3 vs. Galaxy Note Pro 12.2


iPad Pro vs. Surface Pro 3 vs. Galaxy Note Pro 12.2: czas pracy na baterii

Biorąc pod uwagę deklarowany czas pracy na baterii najlepiej wypada tutaj Galaxy Note Pro 12.2, który powinien pozwolić nawet na 13 godzin surfowania po internecie. Drugi jest iPad Pro (do 10 godzin), natomiast najgorzej wypadł Surface Pro 3 (do 9 godzin).

iPad Pro vs. Surface Pro 3 vs. Galaxy Note Pro 12.2: dodatkowe cechy

W iPadzie Pro przychodzą mi na myśl dwa rozwiązania: skaner linii papilarnych oraz zestaw czterech głośników. W przypadku Surface Pro 3 warto wspomnieć o świetnym dodatku w postaci podpórki, która pozwala dowolnie go pochylić (przydatne np. podczas oglądania filmów).

iPad Pro vs. Surface Pro 3 vs. Galaxy Note Pro 12.2: ceny

Niestety w przypadku iPada Pro nie znamy polskich cen więc na obecnym etapie postanowiłem zaprezentować "domowe" ceny dla sprzętu Apple i Microsoftu:

Apple wyceniło urządzenie następująco:

- iPad Pro WiFi 32 GB: 799 USD

- iPad Pro WiFi 128 GB: 949 USD

- iPad Pro WiFi+LTE: 1079 USD

Surface Pro 3 kosztuje w sklepie Microsoftu od 699 USD (64 GB/Intel Core i3) do 1399 USD (256 GB/Intel Core i7).

iPad Pro vs. Surface Pro 3 vs. Galaxy Note Pro 12.2

Surface Pro 3 - ceny

W przypadku Galaxy Note Pro 12.2 na polskiej stronie koreańskiej firmy widnieje napis, że produkt nie jest już dostępny. Można go jednak bez problemu znaleźć w sklepach internetowych w cenie od 2300 zł za wersję WiFi i ok. 2600 zł za wersję LTE.

Podsumowanie

Sądzę, że Surface Pro 3 zdecydowanie lepiej sprawdzi się jako zastępca notebooka. iPad Pro to lepszy tablet, który powinien zainteresować różnego rodzaju grafików, czy artystów. Mając jednak na uwadze szersze biznesowe zastosowanie wybieram sprzęt Microsoftu.

Co z Galaxy Note PRO 12.2? To bardzo fajny tablet, który wciąż (ma już grubo ponad 1,5 roku!) powinien spełniać swoje zadanie. Z prezentowanej trójki oceniam go jednak najniżej.