iPad Pro z USB-C, Macbook z TouchID i Apple Watch 4 z EKG. Czy zobaczymy je jutro?

Konferencja Apple już w środę 12 września o 19:00 naszego czasu, a cała sieć pulsuje od plotek i spekulacji odnośnie tego, co gigant z Cupertino pokaże światu w Steve Jobs Theater na terenie Apple Park w Kalifornii. Oprócz nowej generacji smartfonów analitycy przewidują premierę nowego iPada Pro, tym razem z gniazdem USB-C, tańszego Macbooka z TouchID oraz inteligentnego zegarka Apple Watch 4 z modułem EKG.

Sprzęt Apple. Fot. Pixabay

Ming-Chi Kuo, jeden z bardziej wiarygodnych analityków zajmujących się tematyką sprzętu Apple poinformował o swoich przewidywaniach względem jutrzejszej konferencji Apple. Oczywiście większość oczekuje nowych smartfonów, ale wydarzenie stanie się również miejscem premiery innych równie ważnych produktów.

Kuo prognozuje, że zobaczymy między innymi nową wersję tabletu iPad Pro, która tym razem pożegna się z gniazdem Lightning. Jego miejsce ma zająć dobrze znane złącze USB-C. iPad Pro dostanie również technologię rozpoznawania twarzy użytkownika, czyli FaceID, którą spopularyzował iPhone X. Spodziewamy się również mocniejszej, bo 18-watowej ładowarki, która naładuje urządzenie o wiele szybciej.

Na zaplanowanej na 12 września konferencji Apple może zaprezentować również tańszą odsłonę 12-calowego Macbooka, tym razem wyposażonego w skaner linii papilarnych, czyli TouchID. Zabraknie w nim efektownego paska dotykowego nad klawiaturą, którym Apple podbiło serca użytkowników przy poprzedniej premierze.

Szerokim echem może odbić się również premiera nowej generacji inteligentnego zegarka Apple. Model Watch 4 może mieć bowiem na pokładzie elektrokardiogram, służący do monitorowania pracy serca. Poza cieńszymi ramkami dookoła wyświetlacza możemy się też spodziewać ceramicznej obudowy w miejsce aluminium.