iPad Pro zastąpi Ci MacBooka! Te zmiany to potwierdzają

Zmiany w kolejnej generacji iPada Pro jasno sugerują, że topowy tablet ma Ci zastąpić klasycznego MacBooka.

Apple szykuje się do wprowadzenia kilku drobnych zmian w stylistyce iPada Pro. Będą one miały jednak bardzo duże znaczenie w kwestii odbioru tego sprzętu przez klientów oraz pozycjonowaniu go w portfolio Apple.

iPad Pro w pozycji horyzontalnej
Źródło: apple.com

iPad Pro w pozycji horyzontalnej

Źródło: apple.com

Najnowsze plotki sugerują, że iPad Pro 2022 otrzyma poziomy układ tylnej kamery oraz loga Apple. Oznacza to, że Apple będzie zachęcać nas do korzystania z iPada Pro w pozycji horyzontalnej, a nie portretowej. Zmiana ta powoduje, że iPad Pro jeszcze bardziej upodobni się do komputerów Mac, których interfejs pracuje w trybie horyzontalnym.

Zobacz również:

  • Najlepsze promocje na iPhone - zobacz atrakcyjne oferty [Aktualizacja 28.11.2021]
  • Recenzja: iPad mini 2021
  • Czy iPad doczeka się kiedykolwiek własnej aplikacji pogody?

Informacja została po raz pierwszy przekazana przez @dylandkt na Twitterze.

Apple od dłuższego czasu pozycjonuje iPada Pro w połączeniu z klawiaturą jako pełnoprawnego zamiennika dla komputerów przenośnych. Zmiana orientacji logo i kamery tylnej ma zachęcić klientów do korzystania z urządzenia w trybie horyzontalnym, co jeszcze bardziej przybliży go do laptopa.

Apple poczyniło już pierwsze zmiany w tym celu. Logo podczas uruchamiania systemu iPadOS 15 jest wyświetlane horyzontalnie, a klawiatura Magic Keyboard również posiada logo Apple w poziomie.

Gigant z Cupertino prawdopodobnie przeniesie również system rozpoznawania twarzy Face ID na dłuższą krawędź wyświetlacza. Zabieg ten spowoduje, że kamerka umieszczona będzie w takim samym miejscu jak w komputerach z rodziny MacBook.

Zmiany trafią do tabletów iPad Pro wraz z kolejnym modelem, którego premiera oczekiwana jest w pierwszej połowie 2021 roku. Warto zaznaczyć, że tablet otrzyma również szklane plecki.

Planujesz zakup iPada? Sprawdź, który model warto wybrać.