iPad w łóżku częściej niż w łazience

Nowe badanie firmy analitycznej Nielsen pokazuje, w jakich miejscach i sytuacjach najchętniej korzystamy z popularnych gadżetów.

Użytkownicy , a także e-czytników i innych , częściej bawią się swoimi urządzeniami w łóżku niż w łazience.

Nielsen przeprowadził ankietę wśród 12 tysięcy użytkowników tabletów, e-czytników i smartfonów w Stanach Zjednoczonych, aby dowiedzieć się, gdzie i w jakich sytuacjach lubią korzystać ze swoich gadżetów.

Wśród ankietowanych około 3-4 proc. używa swoich urządzeń mobilnych w łazience. Dla porównania, 21 proc. użytkowników tabletu korzysta z niego w łóżku, przy 11 proc. użytkowników smartfonów. Co zrozumiałe, w sypialni najchętniej wykorzystywany jest e-czytnik. Aż 61 proc. posiadaczy tego typu sprzętu uważa, że przed snem jest najlepsza okazja na czytanie e-książek. 37 proc. badanych regularnie czyta w łóżku.

75 proc. użytkowników tabletu korzysta z niego podczas oglądania telewizji. Wtedy też spędzają przy nim najwięcej czasu (czyżby w trakcie reklam?).

Co ciekawe, z urządzeń mobilnych niechętnie korzystamy w podróży. Posiadacze tabletów w najmniejszym stopniu używają ich w drodze.