iPad zdominuje rynek tabletów na wiele lat

Analitycy przewidują, że w najbliższym czasie nic nie jest w stanie zagrozić wysokiej pozycji iPada na rynku tabletów. Nawet za dwa lata, mimo dużej ilości konkurencyjnych urządzeń, Apple ciągle będzie mógł spać spokojnie.

Optymistyczne prognozy dotyczące iPada ogłosiła w swoim raporcie firma analityczna iSuppli. Zgodnie z nimi Apple jeszcze długo nie będzie musiał się martwić o wyniki sprzedaży swojego tabletu.

Prognoza na koniec 2010 roku mówi aż o 74-procentowym udziale iPada w światowej sprzedaży. Jest to związane między innymi z małą konkurencją ze strony innych producentów. Wiele nowych urządzeń tego typu ma pojawić się na rynku dopiero w przyszłym roku. iSuppi przewiduje jednak, że nie wpłynie to jeszcze na sprzedaż tabletu Apple’a. Prognozy firmy mówią o 70-procentowym udziale iPada w sprzedaży tabletów na rok 2011.

Zobacz również:

  • Najlepsze promocje na sprzęt Apple - iPhone 14, iPhone 13 mini, iMac 24" [28.07.2023]
  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)

Sytuacja ma się jednak zmienić już w 2012 roku. Zakładając, że Apple nie wprowadzi nowej wersji urządzenia na rynek, globalna sprzedaż iPada może wyraźniej spaść, ale ciągle wyniesie ponad 60%.

Oceniając sytuację w ten sposób firma analityczna przywołuje dane związane z wypuszczeniem na rynek iPhone’a. Wtedy także inne firmy nie były przygotowane do konkurowania z tym produktem i Apple posiadał przez długi okres duże udziały w światowej sprzedaży smartfonów.

iSupply prognozuje, że największe zamieszanie na rynku tabletów wprowadzi HP wypuszczając w przyszłym roku swoją linię urządzeń. Firma przypomina także o oczekiwanym przez wielu użytkowników tablecie Google działającym na nowym systemie operacyjnym Chrome OS oraz o projektach urządzeń Samsunga.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: