iPady 2 za pół miliona funtów trafią do uczniów brytyjskiej szkoły

1 200 uczniów brytyjskiej szkoły średniej z Colchester w hrabstwie Essex otrzyma tablety iPad 2, których łączna wartość to prawie 500 000 funtów. Szkoła najpierw poprosiła rodziców o 50 funtów na ubezpieczenie urządzeń, których cena rynkowa wynosi w Wielkiej Brytanii 400 - 700 funtów. Nie wszyscy uznali tę inwestycję za właściwą.

iPad 2
Niedawno szkoła Honywood Community Science School otrzymała status akademii, co w myśl prawa dało jej dyrektorowi Simonowi Maonowi większą swobodę w zarządzaniu budżetem. W związku z tym postanowił on nabyć 1 200 iPadów 2. Informacja nie została podana publicznie, by nie narażać na niebezpieczeństwo uczniów korzystających z tabletów. Sytuacja została jednak ujawniona, bo nie wszyscy uważają, że był to dobry wydatek.

Mason mówi, że jeśli ktoś uznaje, że przeznaczenie 2,3 proc. budżetu na dostarczenie uczniom narzędzi przeznaczonych do nauki jest niewłaściwe, to ma prawo do takiej opinii. Priti Patel zasiadająca w parlamencie broni tej decyzji mówiąc, że nowoczesna technologia może mieć pozytywny wpływ na proces nauczania i uczniom nie powinno się odbierać takich możliwości.

Zobacz również:

  • RTV Euro AGD: promocje na produkty Apple - co kupisz taniej? [27.01.22]
  • iOS 16/iPadOS 16 - nowości, funkcje, data premiery, kompatybilność [AKTUALIZACJA 27.01.2022]

Nie wszystkich przekonują jednak te tłumaczenia, a decyzja spotyka się z krytyką. Związek Podatników (TaxPayers' Alliance) mówi, że podatnicy będą podejrzewać, że ich pieniądze przeznaczone na cele edukacyjne będą wydawane na urządzenia, które posłużą uczniom raczej do zabawy niż nauki. Wiąże się to z dość powszechną opinią, że iPad to narzędzie do gier i rozrywki. Istnieją jednak możliwości jego bardziej praktycznego wykorzystania.