iPady dla wszystkich posłów

Pod koniec 2011 roku pisaliśmy, że Sejm zdecydował się na zakup 500 iPadów 2 dla wszystkich posłów i pracowników Kancelarii Sejmu. Teraz zamówione tablety zaczęły trafiać do rąk polityków. Zakup urządzeń mobilnych kosztował państwo 1,5 miliona złotych.

Apple iPad 2

Serwis Gazeta.pl poinformował, że pierwsi posłowie właśnie odebrali swoje iPady 2 i uczą się z nich korzystać. Ich reakcje na nową technologię są bardzo różne. Niektórzy z tabletem oswoili się bardzo szybko i chwalą się sprawnością z jaką z niego korzystają, a inni uważają, że urządzenie to nie jest im potrzebne i jeszcze go nie odebrali.

Jeden z posłów zachwala ekologiczność iPadów i mówi, że dzięki nim można zaoszczędzić dużo papieru. Czyżby ustawy miały powstawać na tabletach tylko w wersji elektronicznej? Wątpliwość tę rozwiewa inny poseł, który stwierdził, że jest tradycjonalistą i nie wyobraża sobie czytania gazety na ekranie - ta musi być papierowa. No i wszystko jasne, chodzi o czytanie prasy.

Zobacz również:

  • Apple Watch Ultra oraz iPhone 14 Pro na promocji! Amazon zaskakuje wiosennymi ofertami
  • Najlepsze promocje na sprzęt Apple - iPhone 14, iPhone 13 mini, MacBook Pro M2 [31.03.2023]

To oczywiście żart, a przynajmniej taką mam nadzieję. Kancelaria Sejmu wyjaśnia, że zakup tabletów Apple, na który przeznaczono 1,5 miliona złotych ma zwrócić się w ciągu dwóch lat. Wynik taki zostanie osiągnięty dzięki zmniejszeniu ilości papierów będących w obrocie kancelarii. Marszałek Ewa Kopacz dodaje, że aby stało się to możliwe należało zmienić uchwałę i zarządzenie dotyczące druków sejmowych.

Pisaliśmy już o tym w grudniu 2012, ale przypominamy, że zamówiono 500 najdroższych iPadów 2 wyposażonych w 64 GB pamięci wewnętrznej oraz moduły Wi-Fi i 3G (każdy poseł otrzymać ma kartę SIM pozwalającą miesięcznie na przesłanie 2 GB danych). Jak myślicie, czy wybrano najlepszy produkt, który ma służyć do przesyłu sejmowej poczty i dokumentów?