iPaq h6315 - "komórkowy" minikomputer

Hewlett-Packard zaprezentował nowy model iPaq'a, łączącego w sobie cechy telefonu komórkowego oraz palmtopa. Wyposażony w obsługę Wi-Fi oraz Bluetooth HP h6315 został wyceniony na 600 USD.

iPaq h6315 - "komórkowy" minikomputer

HP h6315

HP h6315 jest czołowym modelem nowej serii urządzeń PDA (personal digital assistants) - stworzony przez korporację Hewlett-Packard przy współpracy z T-Mobile USA, umożliwia posiadaczowi prowadzenie rozmów za pośrednictwem sieci telefonii komórkowej (dzięki obsłudze GSM i GPRS), podłączenie się do sieci WLAN za pośrednictwem technologii Wi-Fi oraz korzystanie z urządzeń obsługujących protokół Bluetooth.

"h6315 oraz hx4700 są aktualnie najbardziej imponującymi palmptopami na rynku. Spodziewam się, że w połączeniu z przystępną ceną, spiszą się bardzo dobrze." - Todd Kort, ekspert firmy Gartner, zajmującej się m.in. analizami rynku, itp.

HP h6315 wyposażony jest w procesor Texas Instruments OMAP1510, 64 MB pamięci SDRAM, 64 MB pamięci typu "flash", 3,5" wyświetlacz oraz wejście SDIO (Secure Digital I/O).

Premiera kolejnych czterech iPaq'ów z tej serii zapowiadana jest na poniedziałek, 2 sierpnia 2004 - znajdzie się wśród nich m.in. jeden z najpotężniejszych palmptopów w ofercie Hewlett-Packard'a hx4700, zaopatrzony w pracujący z częstotliwością 624 MHz procesor XScale.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: