iPhone 11/12/SE 2 z wadą fabryczną! Chodzi o jedną wersję kolorystyczną.

Aktualnie sprzedane modele iPhone'a cierpią na wadę fabryczną. Chodzi o konkretną wersję kolorystyczną i proces produkcyjny. Co się dzieje z iPhone 11/12/SE2? Sprawdź, czy problem dotyczy Twojego egzemplarza.

Zgodnie z raportem portalu Svetapple.sk wybrane egzemplarze iPhone'a 12 mają problem z odbarwianiem się obudowy na aluminiowej ramce. Mowa o smartfonach w wersji kolorystycznej PRODUCT(RED). Niektórzy użytkownicy donoszą, że ich smartfony posiadają odbarwiającą się ramkę, która zmienia kolor na jaśniejszy.

iPhone 12 z odbarwioną ramką

iPhone 12 z odbarwioną ramką

Na powyższej fotografii widać iPhone'a 12 dotkniętego problemem. W okolicach przycisku zasilania ramka odbarwiła się i posiada kolor pomarańczowy. Poniżej widać fabryczny lakier w kolorze czerwonym.

Zobacz również:

Portal Svetapple.sk informuje, że iPhone dotknięty problemem używany był w przezroczystym etui. Możliwe, że to właśnie obudowa jest winna odbarwianiu się ramki, ale problem nie jest jednostkowy.

Użytkownicy iPhone'a 11 oraz iPhone'a SE 2 w kolorze PRODUCT(RED) również zgłaszają problemy. Czytelnik MacRumors donosi o znaczącej zmianie kolorów na ramce jego iPhone'a 11. Ten egzemplarz również używany był w przezroczystym etui.

iPhone 11 z odbarwioną ramką

iPhone 11 z odbarwioną ramką

Większość raportów skupia się na modelach w kolorze PRODUCT(RED). W chwili obecnej nie ma jasnego wyjaśnienia przyczyny problemu. Prawdodpobnie lakier zastosowany do produkcji modeli PRODUCT(RED) jest nieco mniej wytrzymały.

Co ciekawe skarg nie zgłaszają użytkownicy iPhone'a XR, 8 oraz 7. Smartfony te również dostępne są w kolorze PRODUCT(RED).

iPhone 11 z odbarwioną ramką

iPhone 11 z odbarwioną ramką

Apple uważa wyblakły kolor za wadę kosmetyczną. W chwili obecnej firma nie skomentowała sprawy, ale wymiana iPhonów z odbarwioną ramką jest mało prawdopodobna.

Sprawdź najnowsze informacje o iPhone 13.

Źródło: Macrumors.com, svetapple.sk


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: