iPhone 11 do naprawy! iOS 14.5 wprowadzi kalibrację baterii

Najnowsza aktualizacja do iOS 14.5 będzie niezwykle istotna dla użytkowników iPhone'a 11. Wszystkie modele z 2019 roku otrzymają kalibrację baterii, która poprawi czasy pracy na baterii.

iPhone 11 to w chwili obecnej jeden z najpopularniejszych smartfonów na świecie. Najtańszy model z rodziny iPhone 11 do dziś sprzedaje się rewelacyjnie. Apple przygotowuje dla właścicieli tego urządzenia nie małą niespodziankę.

iPhone 11

iPhone 11

Szósta już beta deweloperska nadchodzącego iOS 14.5 wprowadza kolejną nową funkcję. Po możliwości odblokowywania telefonu z wykorzystaniem założonego zegarka Apple Watch pora na narzędzie poprawiające czasy pracy na baterii.

Zobacz również:

Apple wprowadzi funkcję kalibracji baterii w modelach z 2019 roku. Chodzi o iPhone 11, iPhone 11 Pro oraz iPhone 11 Pro Max.

Kalibracja baterii ma zapobiec drenowaniu oraz szybkiemu rozładowywaniu akumulatora.

Apple oficjalnie nie chwali się jak działać będzie nowa funkcja. Wiemy jedynie, że będzie ona dopasowywać aktualną, realną pojemność akumulatora w celu lepszego wskazania zużycia energii.

Informacje o kalibracji pojawią się w Ustawieniach > Bateria > Stan baterii. Co ciekawe cały proces trwa w tle i może zająć nawet kilka tygodni.

Na kalibracji skorzystać powinni szczególnie użytkownicy, którzy kupili swoje egzemplarze od razu po premierze. Apple deklaruje wzrost czasów pracy na baterii.

Niestety w niektórych przypadkach kalibracja baterii może się nie udać. Jeżeli tak się stanie Apple deklaruje, że za darmo wymieni zużyty akumulator na nowy w autoryzowanym serwisie. To również dobra informacja. Pogwarancyjną usługa wymiany baterii w modelach z rodziny iPhone 11 kosztuje normalnie 329 zł.

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami na temat iPhone'a 13.

Źródło: phonearena.com