iPhone 11 strzałem w dziesiątkę - wyniki sprzedażowe Q4 2019

Najnowsze modele iPhone'a stanowiły aż 69 procent sprzedaży wszystkich smartfonów Apple w USA w czwartym kwartale 2019 roku.

Apple w przeciwieństwie do innych producentów smartfonów prezentuje nowe urządzenia nie na początku roku, a po wakacjach. Wrześniowa premiera iPhone'ów powoduje, że Apple co roku może liczyć na rewelacyjne wyniki sprzedażowe w końcówce trzeciego oraz całym czwartym kwartale roku.

iPhone 11 strzałem w dziesiątkę - wyniki sprzedażowe Q4 2019

Źródło: macworld.com

Według raportu z badań CIRP (Consumer Intelligence Research Partners), aż 69 procent wszystkich iPhone'ów sprzedanych w Stanach Zjednoczonych w czwartym kwartale 2019 roku (październik, listopad i grudzień) to najnowsze modele z rodziny iPhone 11 wydane we wrześniu 2019 roku.

Największą popularnością cieszył się klasyczny iPhone 11, który osiągnął sprzedaż na poziomie 39 procent podczas, gdy droższe modele iPhone 11 Pro oraz iPhone 11 Pro Max osiągnęły po 15 procent. To ciekawe, ponieważ w 2018 roku iPhone Xs Max znacząco wyprzedzał iPhone'a Xs pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy. Bardzo możliwe, że spadek związany jest z faktem, że większy iPhone z dopiskiem Max pojawił się po raz pierwszy w 2018 roku. W 2019 roku i 2020 roku swoje telefony wymieniają posiadacze modelu X, którzy najczęściej decydują się na iPhone'a 11 Pro o identycznych wymiarach.

Nadal bardzo dobrze sprzedaje się iPhone Xr, którego cena detaliczna została obniżona do 599 dolarów. Stanowi on około 18 procent całkowitej sprzedaży w czwartym kwartale.

Niestety Apple nie ujawnia oficjalnych danych, więc w celu zmierzenia wydatków skorzystano z US-WARP - średniej ważonej ceny detalicznej, aby sprawdzić, ile średnio wydają klienci Apple na nowego smartfona. Szacuje się, że wynosi ona około 809 dolarów, co jest wzrostem o 26 dolarów w stosunku do trzeciego kwartału 2019 roku. Najwięcej klienci płacili w czwartym kwartale 2018 roku. Spadek spowodowany jest obniżeniem ceny iPhone'a 11.

Co ciekawe aż dwie trzecie klientów, którzy zdecydowali się na najdroższe modele 11 Pro i 11 Pro Max wybrali konfiguracje z większą ilością pamięci masowej. Osoby decydujące się na tańsze modele najczęściej wybierają bazowe, 64 GB wersje.

Źródło: gsmarena.com