iPhone 11 właśnie stał się najpopularniejszym smartfonem świata

iPhone 11 zdetronizował z fotelu lidera swojego bezpośredniego następcę - iPhone'a Xr. Obniżona cena oraz ulepszone aparaty zrobiły swoje. Konsumenci oszaleli na punkcie iPhone'a 11.

Wygląda na to, że Apple znalazło swój sposób na sukces. iPhone Xr, który podczas premiery wyśmiewany był za wysoką cenę, pojedynczy aparat oraz brak wyświetlacza OLED szybko okazał się hitem sprzedażowym. Apple specjalnie odroczyło premierę tańszego modelu, aby nie był on konkurencją dla droższego iPhone'a Xs.

iPhone 11 właśnie stał się najpopularniejszym smartfonem świata

Źródło: macworld.co.uk

Po roku na rynku pojawił się iPhone 11, który jest odświeżoną i ulepszoną wersją iPhone'a Xr. Chwilę po premierze firmy analityczne takie, jak Omdia prognozowały, że nowy smartfon z Cupertino może być najpopularniejszym smartfonem 2020 roku.

iPhone 11 stał się najlepiej sprzedającym smartfonem w pierwszym kwartale 2020 roku. Na rynek dostarczono aż 19,5 milion egzemplarzy. Dla porównania w pierwszym kwartale 2019 roku Apple dostarczyło 13,6 miliona iPhone'ów Xr. Dane sprzedażowe pokazują także, z jaką konkurencję musi mierzyć się bestsellerowy smartfon od Apple. Smartfon Samsung Galaxy A51 (sprawdź naszą recenzję tutaj), który znajduje się na drugiej pozycji został dostarczony na rynek w liczbie 6,8 miliona sztuk.

Wyniki sprzedażowe iPhone'a Xr i iPhone'a 11 jasno pokazują, że konsumenci Apple nie są zainteresowani posiadaniem smartfonów z najwyższej półki. Tańsze modele iPhone'a oferują taką samą wydajność oraz większość funkcji w znacznie niższej cenie. Dodatkowo tańsze modele smartfonów z Cupertino oferują lepsze czasy pracy na baterii od swoich droższych braci.

Przed Apple ogromne wyzwanie w postaci wprowadzenia na rynek nowego modelu smartfona, który sprzedawał się będzie tak samo dobrze, jak iPhone 11. Bezpośrednim następcom iPhone'a 11 będzie większy model iPhone'a 12 z ekranem o przekątnej 6,1 cala. Na rynku pojawi się także mniejszy model z panelem o przekątnej 5,4 cala.

Więcej informacji o iPhone'ie 12 znajdziesz tutaj.

Źródło: ubergizmo.com