iPhone 12 Pro Max jednak ze 120 Hz ekranem - nowe dowody w sieci

W sieci pojawiają się sprzeczne informacje. Najnowsze z nich wskazują na obecność 120 Hz matrycy w najdroższym modelu iPhone 12 Pro Max.

Pandemia koronawirusa wywołała nie tylko opóźnienie premiery iPhone 12, ale także problem z utrzymaniem łańcucha dostaw. Chińscy producenci podzespołów nie są w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości części do produkcji iPhone 12. Z tego właśnie powodu w sieci krążą plotki o implementacji 60 Hz ekranów OLED w nadchodzących modelach.

Ekran iPhone 11 Pro

Ekran iPhone 11 Pro

Z najnowszego przecieku za który odpowiedziały jest Jon Prosser iPhone 12 finalnie otrzyma 120 Hz ekran. Niestety mowa o najdroższym modelu iPhone 12 Pro Max, którego cena detaliczna wynosić będzie ponad 5500 zł. Na Twitterze pojawiło się zdjęcie systemu operacyjnego iOS 14, na którym widać ustawienia podwyższonej częstotliwości taktowania.

Według Jona Prossera iPhone 12 zaoferuje 120 Hz wyświetlacz, mniejszego notcha, LiDAR z wbudowanym autofocusem oraz możliwość nagrywania filmów w 4K przy zachowaniu 240 klatek na sekundę.

Prosser wyjaśnił, że dane pochodzą z PVT - Performance Verification Testing. Jeżeli któraś z funkcji nie osiągnie pełnej stabilności to nie pojawi się w produkcie końcowym.

Na filmie możemy zobaczyć ustawienia systemu operacyjnego iOS 14, które pozwalają na zmianę częstotliwości odświeżania ekranu. Niestety według informacji posiadanych przez Jona żaden z egzemplarzy PVT nie posiada 120 Hz ekranu.

Wcześniej o problemach z ekranami informował Ross Young, który twierdzi, że Apple posiada 120 Hz matryce, ale nie jest w stanie zakupić sterowników ekranu, które obsługują podwyższoną częstotliwość taktowania.

Co ciekawe Jon Prosser odkopał temat Face ID drugiej generacji oraz zmniejszonego wycięcia w ekranie. iPhone ma zaoferować lepszy system rozpoznawania twarzy, który zadziała w większym zakresie kątów.

Masowa produkcja iPhone 12 ruszy na początku września.

Zobacz najnowsze informacje o iPhone 12 w naszym artykule zbiorczym.

Sprawdź, ile kosztuje iPhone 11.

Źródło: thenextweb.com