iPhone 12 Pro - jak radzi sobie nowy aparat z LiDAR'em?

Nowy iPhone = nowy aparat. W tym roku otrzymaliśmy jaśniejszą przysłonę f/1,4 oraz LiDAR. Jak radzi sobie ten zestaw w praktyce i w porównaniu do poprzednika?

W dniu wczorajszym pierwsze egzemplarze iPhone 12 oraz iPhone 12 Pro trafiły przedpremierowo do najpopularniejszych dziennikarzy z Stanów Zjednoczonych. Dzięki ich materiałom wiemy już co nieco o nowych smartfonach od Apple i domyślamy się, czego spodziewać się po iPhone 12 mini oraz iPhone 12 Pro Max.

iPhone 12 mini i iPhone 12

iPhone 12 mini i iPhone 12

Okazuje się, że recenzenci zdążyli już rozpakować, skonfigurować, a nawet wstępnie przetestować pierwsze smartfony Apple z 5G. Więcej informacji na temat ich wrażeń znajdziesz tutaj, a dziś zajmiemy się porównaniem pierwszych zdjęć wykonanych w trybie nocnym z wykorzystaniem iPhone 12 Pro i iPhone 12.

W tym miejscu należy przypomnieć, że względem iPhone 12 i iPhone 12 mini model Pro posiada dodatkowy teleobiektyw oraz LiDAR, który ma pomóc w ostrzeniu obrazu w słabych warunkach oświetleniowych. Matryca główna oraz obiektyw ultraszerokokątny są identyczne, jak w tańszych modelach.

Marques Brownlee udostępnił kilka fotografii wykonanych iPhone 12 Pro. Jak łatwo się domyśleć cechują się one świetną jakością oraz bardzo naturalnym odwzorowaniem kolorów. Na fotografiach znajdziemy mnóstwo detali i szczegółów, a zdjęcia ogląda się niesamowicie przyjemnie. Nie zmienia to jednak faktu, że w dobrych warunkach oświetleniowych podobnie radzi sobie nie tylko zeszłoroczny iPhone, ale także cała androidowa konkurencja.

Znacznie ciekawiej robi się w nocy. Użytkownik EMKWAN postanowił porównać iPhone 11 z nowym iPhone 12 podczas wykonywania identycznych fotografia z wykorzystaniem trybu nocnego. Amatorzy fotografii szybko zobaczą, że zdjęcie z nowego modelu jest zauważalnie jaśniejsze. Wszystko dzięki przysłonie f/1,6. iPhone 11 posiada przysłonę f/1,8. Pomijając tą kwestię oba smartfony radzą sobie bardzo podobnie.

Sprawdź, ile kosztuje iPhone 11.