iPhone 12 Pro rozpakowany - brak ładowarki to nie wszystkie zmiany

Brak ładowarki i słuchawek w zestawie to nie jedyne zmiany. W trosce o środowisko Apple postawiło na ekologiczną folię ochronną.

Apple zaszokowało fanów informacją, że nowe urządzenia mobilne z Apple Watch oraz iPhone'ami na czele dostarczane będą bez ładowarek. Z zestawu sprzedażowego wyleciały także słuchawki, a mniejsze opakowanie zdaniem firmy Apple znacząco ułatwia logistykę oraz zmniejsza ślad węglowy urządzeń.

iPhone 12 Pro w kolorze pacyficznym

iPhone 12 Pro w kolorze pacyficznym

Okazuje się, że nowe zestawy sprzedażowe, które obecnie dotyczą wszystkich aktualnie sprzedawanych modeli iPhone'a to nie jedyne zmiany. Apple postanowiło także zmienić nieco folię ochronną, w którą pakowane są same smartfony.

Do czasu premiery iPhone'a 12 każdy nowy smartfon od Apple obklejony był grubą, przezroczystą folią z tworzywa sztucznego, która zapobiegała rysowaniu się urządzenia w transporcie.

Dzięki Ice universe, do sieci trafiło przedpremierowe wideo ukazujące unboxing iPhone'a 12 Pro. Widać na nim, że nowy smartfon obklejony jest ekologiczną folią z przetworzonego papieru, która znajduje się jedynie na wyświetlaczu. Apple chwilo się powłoką Ceramic Shield i prawdopodobnie z jej względu zrezygnowano z zabezpieczenia plecków urządzenia.

Nowa, ekologiczna folia ochronna, która nie jest już przezroczysta posiada również oznaczenia pokazujące, gdzie znajduje się przycisk nowe oraz przyciski do regulacji głośności.

Więcej informacji o iPhone 12, jego dostępności, specyfikacji technicznej oraz cenie znajdziesz tutaj.