iPhone 12 Pro - trzy obiektyw oraz LiDAR na pokładzie

Nadchodzący iPhone zaoferuje zmienioną konfigurację aparatów oraz LiDAR znany już z iPad'a Pro 2020.

Najnowszy post z Twittera pokazuje urządzenie, które wygląda na nadchodzącego iPhone'a 12 Pro. Smartfon prezentuje się podobnie do sprzedawanego obecnie iPhone'a 11 Pro, ale ma zmienioną konfigurację aparatów na pleckach. Tak, jak w przypadku iPad'a Pro na 2020 rok również wersje Pro iPhone'a na 2020 rok po raz pierwszy zaoferują skaner LiDAR.

iPhone 12 Pro - trzy obiektyw oraz LiDAR na pokładzie

Źródło: 9to5mac.com

Zdjęcie zostało udostępnione w sieci przez użytkownika Twittera o nicku @Choco_bit, który już wcześniej informował nas o szczegółach dotyczących nadchodzących urządzeń od Apple. Śledztwo portalu 9to5Mac wskazuje, że konto @Choco_bit prowadzone jest przez jednego z autoryzowanych usług firmy Apple. Zdjęcie pierwotnie pojawiło się na kanale conceptsiphone na Instagramie, ale dopiero za sprawą @Choco_bit stało się popularne.

Zobacz również:

  • Kolejne problemy z Face ID, tym razem wśród poważnie chorych użytkowników
  • Apple znów w sądzie! Chodzi o... ładowarki
  • iPhone 13 odporniejszy na uderzenia? Niestety nie do końca...

Fotografia niezidentyfikowanego modelu iPhone'a wygląda, jakby pochodziła ze skróconej instrukcji obsługi urządzenia lub instrukcji serwisowej.

Na zdjęciu brakuje szczegółowych informacji na temat matryc. Z obrazka możemy wywnioskować, że przedstawia on obudowę obiektywów nadchodzącego iPhone'a 12 Pro. Identyczna konfiguracja aparatów znajdzie się także w większym modeli iPhone 12 Pro Max.

Konfiguracja aparatów oprócz głównego obiektywu szerokokątnego, obiektywu ultraszerokokątnego oraz teleobiektywu obejmuje również dodatkowy skaner LiDAR znany już z iPad'a Pro 2020.

W sieci już wcześniej pojawiały się doniesienia sugerujące, że iPhone 12 zaoferuje nowy rodzaj czujnika na pleckach. Apple musiało przeorganizować nieco obudowę obiektywów, aby zmieścić w niej dodatkową - czwartą matrycę. W tym celu lampa błyskowa True Tone została przeniesiona do środka.

Poza zmienioną konfiguracją obiektywów iPhone, który wyciekł do sieci wygląda niemalże identycznie, jak sprzedawane obecnie modele iPhone 11 Pro oraz iPhone 11 Pro Max.

Oczekuje się, że Apple zaprezentuje kolejną generację iPhone'a we wrześniu 2020 roku, ale data ta może ulec zmianie w związku z pandemią koronawirusa.

Sprawdź, ile kosztuje iPhone 11 Pro.

Źródło: 9to5mac.com