iPhone 12 Product(RED) - czerwony znów inny, niż rok temu

Apple angażuje się aktywnie w inicjatywę Product(RED). Szkoda, że limitowane edycje iPhone co roku mają inny odcień czerwonego. Zobacz, jak iPhone 12 Product(RED) wygląda w porównaniu do iPhone 11 Product(RED).

Od 2017 roku Apple regularnie wprowadza na rynek "limitowane" (obecnie dostępne w regularnej sprzedaży) wersje iPhone'a w kolorze czerwonym. Są one częścią inicjatywy Product(RED). Po zakupie iPhone'a w kolorze czerwonym Apple obiecuje przekazać część zarobku na walkę z AIDS. W tym roku pieniądze ze sprzedaży iPhone'a Product(RED) przeznaczane są na walkę z COVID-19.

iPhone 12 mini Product(RED)

iPhone 12 mini Product(RED)

Pech chciał, że co roku czerwony iPhone jest w innym odcieniu. iPhone 7 posiadał matowe plecki oraz biały front. iPhone 8 zaoferował błyszczące plecki ze szkła oraz czarny front. iPhone Xr wyglądał podobnie do iPhone 11, ale zeszłoroczny model był nieco jaśniejszy. W tym roku iPhone 12 Product(RED) jest jeszcze jaśniejszy.

Na pierwszych materiałach, które pojawiły się w sieci iPhone 12 Product(RED) wyglądał, jakby był pomarańczowy. Również rendery Apple jasno wskazują, że iPhone 12 mini/iPhone 12 Product(RED) jest znacznie jaśniejszy od iPhone 11.

W sieci pojawiły się już pierwsze porównania iPhone 12 Product(RED) z iPhone 11 Product(RED).

Na filmiku widać, że iPhone 12 faktycznie jest znacznie jaśniejszy. Ramki boczne wykonane z matowego aluminium wpadają nieco w pomarańcz, ale plecki tylne nadal są czerwone. Nie zabrakło niewielkiego emblematu Product(RED) na dole.

Dodatkowo na fotografii widać, że iPhone 12 posiada znacznie mniejsze ramki od poprzednika.

Sprawdź, ile kosztuje iPhone 12. Więcej informacji o tegorocznym smartfonie od Apple znajdziesz tutaj.

Źródło: Twitter.com