iPhone 12 - do sieci wycieka specyfikacja wszystkich czterech modeli!

Po raz pierwszy w historii na rynku zadebiutują cztery modele iPhone'a w tym samym czasie.


W sieci co chwilę pojawiają się kolejne plotki dotyczące iPhone'a 12. W związku z panującą pandemią koronawirusa co jakiś czas otrzymujemy sprzeczne informacje. Część źródeł twierdzi, że przesunięcie premiery jest nieuniknione, a część, że Apple po mimo trudności zaprezentuje nowe urządzenia we wrześniu tego roku.

iPhone 12 - do sieci wycieka specyfikacja wszystkich czterech modeli!

Źródło: apple.com

Najnowsze informacje przekazane przez Jon'a Prosser'a wskazują, że projekt modeli iPhone'a 12 został ukończony. Może to oznaczać, że urządzenia pojawią się na rynku niemalże od razu po wakacjach.

Zobacz również:

  • iPhone SE 3/2022 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna (26.10.2021)
  • Specyfikacja aparatu Galaxy S22 Ultra potwierdzona w nowym przecieku
  • Dzień aktualizacji Apple - nowy iOS, macOS, watchOS i iPadOS

Jon Prosser potwierdza raport sporządzony wcześniej przez Ming-Chi Kuo. Oba źródła donoszą, że w tym roku Apple zamierza zaprezentować aż cztery modele wchodzące w skład rodziny iPhone 12.

Czego możemy spodziewać się po nadchodzących modelach?

iPhone 12 (5,4 cala)

Po raz pierwszy w historii tańszy iPhone pojawi się w dwóch wersjach różniących się od siebie wymiarem ekranu.

Podstawowy iPhone o nazwie kodowej D52G zaoferuje ekran o przekątnej 5,4 cala z mniejszym notch'em. Podobnie, jak iPhone 11 urządzenie wykonane będzie ze szkła oraz aluminium. Na pokładzie znajdzie się procesor Apple A14 z modemem sieci 5G oraz podwójny aparat główny.

iPhone 12 (6,1 cala)

iPhone 12 z ekranem o przekątnej 6,1 cala będzie bezpośrednim następcą iPhone'a 11. Urządzenie o nazwie kodowej D53G podobnie, jak mniejszy iPhone 12 wykonane będzie z aluminium i szkła oraz zaoferuje zmniejszonego notch'a. Nie zabraknie procesora Apple A14 i modemu sieci 5G oraz podwójnego aparatu głównego.

iPhone 12 Pro (6,1 cala)

iPhone 12 Pro z ekranem o przekątnej 6,1 cala będzie następcą iPhone'a 11 z ekranem o przekątnej 5,8 cala. Urządzenie zaoferuje obudowę ze stali nierdzewnej, procesor Apple A14 z modemem sieci 5G oraz potrójny aparat z LiDAR'em.

iPhone 12 Pro Max (6,7 cala)

iPhone 12 Pro Max będzie powiększoną wersją iPhone'a 12 Pro. Również w tym przypadku możemy liczyć na aparat z LiDAR'em, obudowę ze stali nierdzewnej oraz procesor Apple A14 z modemem sieci 5G.

Sprawdź, ile kosztuje iPhone 11 Pro Max.

Źródło: techradar.com