iPhone 12 działa lepiej z 4G LTE, niż 5G. Problemy z modemem?

Najnowsze testy pokazują, że w specyficznych przypadkach iPhone 12 lepiej radzi sobie podczas korzystania ze starszej sieci 4G LTE.

iPhone 12 to pierwszy smartfon od Apple wyposażony w modem sieci 5G. Po długim czasie oczekiwania i opóźnionej premierze użytkownicy ekosystemu Apple w końcu mogą korzystać z dobrodziejstw sieci nowej generacji.

5G na iPhone 12
Źródło: macworld.com

5G na iPhone 12

Źródło: macworld.com

Po początkowych testach, które pokazywały niesamowitą wydajność sieci 5G nadszedł czas na problemy. Część użytkowników raportowała, że modem wbudowany w iPhone'a 12 ma problem z przełączaniem się pomiędzy stacjami bazowymi podczas przemieszczania się ze znaczną prędkością. Teraz okazuje się, że amerykańscy użytkownicy narzekają na prędkość "narodowej" sieci 5G oferowanej przez Verizon.

Zobacz również:

Najnowsze testy pokazują, że podczas korzystania z sieci 4G jesteśmy w stanie uzyskać lepsze rezultaty, niż z wykorzystaniem nowoczesnego 5G.

Verizon w październiku 2020 roku uruchomił nową sieć, która korzysta z automatycznego współdzielenia widma i pozwala na dynamiczne przełączanie się pomiędzy 4G LTE, a 5G. Okazuje się, że 5G jest wolniejsze od LTE.

Testy przeprowadzone przez portal PC Mag pokazują, że nowa sieć DSS 5G korzystająca ze współdzielonego pasma jest wolniejsza od tradycyjnej sieci 4G LTE.

Badania jasno pokazują, że sieć 5G dopiero się rozwija i pokaże swoje możliwości za kilka lat. Dobre pokrycie zasięgiem sieci 5G nadal należy do wyjątków. Wystarczy zaledwie niewielkiej oddalenie się od nadajnika, aby uzyskać rezultaty gorsze, niż podczas korzystania z 4G LTE. Sprawy nie ułatwia fakt, że 5G nie działa jeszcze w budynkac.

Więcej informacji o iPhone 12 znajduje się tutaj.

Źródło: appleinsider.com