iPhone 12 - europejskie modele wyglądają inaczej, zabrakło jednej części!

Pierwsi użytkownicy cieszą się już najnowszymi smartfonami iPhone 12. Okazuje się, że europejskie modele są nieco wybrakowane. Czego zabrakło względem modeli na Stany Zjednoczone?

Od trzech dni możemy oficjalnie kupić dwa z najnowszych modeli iPhone'a 12. Wyniki zamówień w przedsprzedaży robią wrażenie, a w sklepach brakuje egzemplarzy. Podobny problem tyczy się także operatorów.

iPhone 12

iPhone 12

Okazuje się, że iPhone 12 w wersji europejskiej wygląda nieco inaczej od smartfonów prezentowanych przez Apple na początku października. W egzemplarzach dostępnych w naszym kraju brakuje jednego elementu. O co chodzi?

Apple podczas prezentacji mocno skupiło się na obsłudze sieci 5G. W końcu iPhone 12 to pierwszy smartfon od Apple z obsługą 5G. Gigant z Cupertino podkreślał swój wkład w rozwój 5G na terenie USA. Dowiedzieliśmy się także o globalnym pokryciu zasięgiem w Stanach Zjednoczonych oraz obsłudze sieci Sub-6GHz oraz mmWave.

Tak, jak zawsze w Europie sprzedawane są inne modele iPhone'a. Wszystko ze względu na niewielkie różnice w stosowanych częstotliwościach. Niestety w tym roku Apple postanowiło oszczędzić na modemie 5G. W europejskich egzemplarz znajdziemy modem 5G obsługujący jedynie sieci Sub-6GHz. W amerykańskich smartfonach pojawiła się obsługa zarówno Sub-6GHz, jak i szybszego mmWave.

iPhone 12 z anteną mmWave

iPhone 12 z anteną mmWave

Na prezentacji Apple pokazało iPhone'a 12 z dodatkową anteną na ramce. Początkowo myśleliśmy, że to Touch ID, ale Tim Cook szybko wyprowadził nas z błędu. Amerykańskie modele iPhone'a 12 posiadają w prawej, dolnej części ramki dodatkową antenę w kształcie prostokąta. Elementu tego nie znajdziemy w europejskich modelach. W sprzedanych w Polsce iPhone'ach 12 znajdziemy tam logotyp CE oraz informacje dotyczące utylizacji urządzenia.

iPhone 12 w wersji amerykańskiej z anteną mmWave

iPhone 12 w wersji amerykańskiej z anteną mmWave

iPhone 12 w wersji europejskiej

iPhone 12 w wersji europejskiej

Czy to oznacza, że w Polsce sprzedawane są wybrakowane egzemplarze? I tak i nie. Z jednej strony faktycznie Apple zaoszczędziło na dodatkowych antenach, ale z drugiej strony w Europie stosowany jest standard Sub-6GHz. Oznacza to, że i tak nie skorzystalibyśmy z dodatkowej anteny mmWave.

Więcej informacji o iPhone 12 znajdziesz tutaj.

Sprawdź, ile kosztuje iPhone 12.