iPhone 12 i iPhone 12 Pro - nawet 9 milionów sztuk w przedsprzedaży

Ming Chi Kuo donosi, że Apple przygotowało nawet do 9 milionów egzemplarzy, a należy pamiętać, że to dopiero połowa przedsprzedaży.

W ciągu pierwszej doby od uruchomienia przedsprzedaży na iPhone 12 oraz iPhone 12 Pro, Apple uzyskało od 1,7 do 2 milionów zamówień przedpremierowych. Liczby powalają, a to dopiero początek sprzedaży tegorocznych smartfonów.

iPhone 12 mini

iPhone 12 mini

iPhone 12 został zaprezentowany po miesięcznym opóźnieniu, a na dodatek urządzenia trafią do sprzedaży w dwóch transzach - iPhone 12 i iPhone 12 Pro pod koniec października, a oczekiwany iPhone 12 mini oraz iPhone 12 Pro Max z nowym OIS w połowie listopada.

Znany analityk Ming-Chi Kuo podzielił się z nami pierwszymi szczegółami na temat przedsprzedaży flagowych smartfonów Apple na 2020 rok. Szacuje on, że w przedsprzedaży rozejdzie się aż 9 milionów egzemplarzy, a liczby dotyczą jedynie dwóch modeli, które trafią do pierwszych użytkowników w piątek - 23 października. W zeszłym roku wszystkie modele iPhone'a 11 sprzedały się w ilości około 12 milionów egzemplarzy.

Kuo informuje, że wyniki przedsprzedaży nieco go zaskakują. Okazało się, że popyt na smartfony premium nie zmalał w związku z pandemią COVID-19. iPhone 12 oraz iPhone 12 Pro ma odpowiadać za około 30-35% dostaw wszystkich smartofnów z serii. Oczekujemy, że hitem sprzedażowym będzie iPhone 12 mini z ekranem o przekątnej 5,4 cala. To najmniejszy flagowy smartfon, jaki pojawił się w sprzedaży na przestrzeni ostatnich kilku lat.

Źródło: 91mobiles.com