iPhone 12 jednak z notch'em - jak wyglądać będzie nowy smartfon?

iPhone 12 zachowa charakterystyczne wycięcie w ekranie, ale jego rozmiar zostanie zmniejszony. Czym jeszcze charakteryzuje się nadchodzący smartfon od Apple?

Ten tydzień rozpoczynamy od sporej ilości informacji na temat nadchodzących urządzeń od Apple. Dowiedzieliśmy się już kolejnych szczegółów na temat nowych słuchawek AirPods oraz odświeżonego 13 calowego MacBook'a Pro. Teraz pora na iPhone'a 12, który zostanie zaprezentowany po wakacjach.

iPhone 12 jednak z notch'em - jak wyglądać będzie nowy smartfon?

Źródło: macworld.com

Jon Prosser, który często informuje o nadchodzących urządzeniach Apple podzielił się szczegółami na temat wyświetlacza iPhone'a 12.

Do postu udostępnionego za pomocą Twitter'a dołączono dwie fotografie, które są rysunkami technicznymi frontowego panelu nadchodzącego iPhone'a. Na zdjęciach zauważymy zminimalizowanego notch'a oraz lekko zmodyfikowaną konstrukcję obudowy.

Jon Prosser do tej pory słynął z wiarygodnych przecieków dotyczących między innymi zaprezentowanego niedawno iPhone'a SE. Wczoraj na jego Twitterze pojawiło się kilka wpisów dotyczących nadchodzących urządzeń, które pierwotnie miały zostać zaprezentowane na odwołanej imprezie Apple Special Event, a także iPhone'a 12.

Na Twitterze Prosser'a znajdziemy dwa schematy iPhone'a 12, które prawdopodobnie zostaną umieszczone w instrukcji obsługi. Pierwsza fotografia jest niewyraźna i w niskiej rozdzielczości, ale na drugim zdjęciu znajdziemy już sporo szczegółów dotyczących wycięcia w ekranie i wyglądu urządzenia. Firmie Apple udało się znacząco zredukować rozmiar wycięcia w ekranie przy jednoczesnym pozostawieniu w nim wszystkich komponentów niezbędnych do działania Face ID.

Zdjęcia pokazują również cienkie ramki otaczające ekran oraz bardziej kanciastą konstrukcję obudowy. W porównaniu do wcześniejszych wycieków, iPhone 12 ze zdjęć posiada przycisk zasilania w tym samym miejscu, co modele z rodziny iPhone 11.

Jon Prosser poruszył także kwestię portu do ładowania. Jego zdaniem Apple nie zastosuje złącza USB Typu C w tegorocznych modelach iPhone'a. Według Prosser'a Apple w przyszłym roku całkowicie zrezygnuje z Lightning i zaprezentuje iPhone'a bez żadnych portów.

Sprawdź, ile kosztuje iPhone 11.

Źródło: wccftech.com