iPhone 12 - kolejne źródła potwierdzają brak 120 Hz wyświetlacza

iPhone 12 nadal za konkurencją w kwestii podwyższonej częstotliwości odświeżania? Niestety to bardzo prawdopodobne.

Premiera iPhone 12 w dalszym ciągu stoi pod znakiem zapytania. Apple nadal nie poinformowało o dacie prezentacji, a niektórzy internauci liczą na debiut podczas dzisiejszego wydarzenia Time Flies (zobacz, jak oglądać).

Notch w iPhone X

Notch w iPhone X

Niezależnie od tego, kiedy Apple zdecyduje się na prezentację iPhone 12 w sieci pojawiają się kolejne informacje na temat 60 Hz ekranu, jaki ma zostać zaimplementowany w tegorocznych modelach iPhone'a.

Znany analityk Ming Chi Kuo potwierdza wcześniejsze słowa swoich kolegów po fachu. iPhone 12 nie otrzyma 120 Hz ekranu, a wszystko przez problemy z łańcuchami dostaw i pandemię COVID-19.

Kuo dodaje również, że 120 Hz wyświetlacz pojawi się dopiero w kolejnej generacji smartfonów z Cupertino.

Przy okazji Ming informuje o wielkościach ekranu. Potwierdza on, że na rynku pojawią się modele z panelami o przekątnej 5,4, 6,1 oraz 6,7. Dodatkowo najmniejszy model ma zaoferować nieco mniejsze wycięcie, aby wyświetlać więcej informacji na niewielkim ekranie.

Kuo dodaje, że na rynku pojawią się dwie wersje iPhone 12 różniące się modemem sieci 5G. Na początku pojawią się smartfony z obsługą sub-6GHz. Późniejsze modele zaoferują także kompatybilność z sieciami mmWave.

Apple potwierdziło już, że iPhone 12 zadebiutuje "kilka tygodni później, niż zazwyczaj", co pozwala sądzić, że urządzenie pojawi się w sprzedaży w październiku.

Więcej informacji o iPhone 12 znajdziesz tutaj.

Sprawdź, ile kosztuje aktualnie iPhone 11 Pro.

Źródło: Gizmochina.com