iPhone 12 ma zwrotne ładowanie bezprzewodowe - czy Apple je włączy?

Dane z Federalnej Komisji Łączności potwierdzają, że iPhone 12 posiada nieaktywną funkcję bezprzewodowego ładowania zwrotnego. Czy Apple aktywuj ją za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania?

Zwrotne ładowanie bezprzewodowe to funkcja, która po raz pierwszy pojawiła się w smartfonach już prawie dwa lata temu. Od tamtej pory prawie każdy flagowiec z Androidem posiada szybsze lub wolniejsze zwrotne ładowanie bezprzewodowe, które pozwala na podładowanie urządzeń akcesoryjnych takich, jak słuchawki czy smartwatch.

Ładowanie bezprzewodowe iPhone, Apple Watch oraz słuchawek AirPods

Ładowanie bezprzewodowe iPhone, Apple Watch oraz słuchawek AirPods

Podobna funkcja miała znaleźć się na pokładzie zeszłorocznych modeli iPhone'a, ale doskonale wiemy, że tak się nie stało. Apple wprowadziło jedynie słuchawki AirPods z opcją ładowania bezprzewodowego, ale nie podładujemy ich z wykorzystaniem naszego iPhone'a.

Również podczas premiery najnowszego iPhone'a 12, Apple nie pochwaliło się obecnością zwrotnego ładowania bezprzewodowego. Całą uwagę skupiono na ładowarce MagSafe oraz dedykowanych jej akcesoriom. Okazuje się, że w certyfikatach, które znajdują się w FCC istnieje adnotacja odnosząca się do obecności zwrotnego ładowania bezprzewodowego. Funkcja ta jest domyślnie wyłączona we wszystkich modelach iPhone 12.

Technologia MagSafe zastosowana w iPhone 12 posiada możliwość ładowania przy częstotliwości 306 kHz. Mark Gurman z Bloomberg łączy obecność zwrotnego ładowania bezprzewodowego z nachodzącymi słuchawkami AirPods.

Zgłoszenie FCC może wskazywać na obecność ładowania zwrotnego w iPhone 12. Apple ma uruchomić sprzedaż nowych słuchawek w pierwszej połowie 2021 roku. Możliwe, że podczas premiery Apple zapowie aktualizację oprogramowania, która aktywuje zwrotne ładowanie bezprzewodowe.

Nowe słuchawki AirPods mają zaoferować design znany z modelu Pro. Niestety nadal zabraknie ANC.

Więcej informacji o iPhone 12 znajdziesz tutaj.

Źródło: Pocketnow.com