iPhone 12 mini bez konkurencji. Sony rezygnuje z Xperii Compact

Część konsumentów z pewnością pamięta kompaktowe flagowce Sony sprzed kilku lat. Na rynku miała pojawić się nowa Xperia Compact, która adresowana była jako główny konkurent dla iPhone 12 mini. Dlaczego Sony zrezygnowało z wprowadzenia tego smartfona do Europy?

Sony jest jednym z kilku gigantów technologicznych, którzy nie radzą sobie na rynku smartfonów. Jeszcze za czasów sojuszu z Ericssonem Japończycy posiadali rozpoznawalną i niezwykle popularną serię Xperia. Obecnie premiery nowych smartfonów przechodzą praktycznie bez echa, a Sony posiada w swojej ofercie zaledwie kilka modeli.

Xperia Ace 2

Xperia Ace 2

W zeszłym roku do sieci zaczęły trafiać informacje na temat reaktywacji serii Sony Xperia Compact. Japończycy lata temu z powodzeniem produkowali kompaktowe wersje swoich flagowych smartfonów, które cieszyły się sporą popularnością.

Zobacz również:

  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 20.09.2021]
  • Sony Xperia Pro trafi do Europy. Cena robi wrażenie!

Do sieci wyciekły zdjęcia kompaktowego urządzenia z ekranem o przekątnej 5,5 cala oraz dwoma aparatami na pleckach. Fani Sony oraz zwolennicy małych smartfonów ucieszyli się, że na rynku pojawi się konkurencja dla iPhone'a 12 mini. Smartfon Sony Xperia Compact miał być również poniekąd następcą Samsunga Galaxy S10e - kompaktowego flagowca z 2019 roku, który nie została odświeżony.

Niestety najnowsze informacje uzyskane przez AndroidNext przeczą wcześniejszym doniesieniom. Kompaktowy smartfon Sony nie zadebiutuje jako spadkobierca serii Xperia Compact. Urządzenie z ekranem o przekątnej 5,5 cala dedykowane będzie na rynek japoński.

Nowy smartfon zastąpi model Xperia Ace i będzie dostępny w sprzedaży u operatora Docomo.

Kompaktowy smartfon Sony zadebiutuje jako Sony Xperia Ace 2 i zadebiutuje z procesorem Qualcomm Snapdragon 690 5G. Nie zabraknie złącza słuchawkowego, czytnika linii papilarnych oraz podwójnego aparatu. Xperia Ace 2 będzie typowym średniakiem, który nie trafi do sprzedaży w Europie.

Jeżeli jesteś fanem małych smartfonów nadal musisz wybierać pomiędzy Samsungiem Galaxy S10e, a iPhone 12 mini. Ewentualnie możesz zdecydować się na iPhone'a SE 2020.

Źródło: gsmarena.com