iPhone 12 mini i iPhone 12 Pro Max już w sklepach - gdzie kupić?

Już od dziś możemy kupować najmniejszego oraz największego iPhone'a 12. Sprawdzamy, gdzie kupić od ręki iPhone 12 mini oraz iPhone 12 Pro Max.


W zeszłym tygodniu rozpoczęła się przedsprzedaż iPhone'a 12 mini oraz iPhone'a 12 Pro Max. Oficjalnie urządzenia trafiły do sprzedaży dziś (13.11.2020) o godzinie 9:00. Co w przypadku, gdy nie złożyłeś zamówienia w przedsprzedaży, a chcesz kupić nowego iPhone'a już dziś?

iPhone 12 Pro i Pro Max
Źródło: macworld.com

iPhone 12 Pro i Pro Max

Źródło: macworld.com

W takiej sytuacji mam dla Ciebie dwie wiadomości - jedną zła oraz jedną dobrą. Zaczniemy od tej lepszej. W przedsprzedaży Apple nie dołącza żadnych gratisów, więc dłuższe podjęcie decyzji nic Cię nie kosztuje. Dodatkowo możesz przejść się do sklepu stacjonarnego (zobacz listę otwartych sklepów z elektroniką w trakcie drugiej fali pandemii) i zobaczyć na własne oczy, czy iPhone 12 mini nie jest dla Ciebie za mały, a iPhone 12 Pro Max za duży.

Niestety jest także zła wiadomość. Prawdopodobnie nie uda Ci się od ręki kupić wymarzonego egzemplarza. Apple boryka się z problemami z produkcją, a mnogość konfiguracji każdego z modeli nie ułatwia sytuacji. Postanowiłem sprawdzić, jak wygląda dostępność iPhone'a 12 mini oraz iPhone'a 12 Pro Max w sklepach. Czy warto w ogóle wychodzić z domu w poszukiwaniu swojego egzemplarza.

Apple Store

Na sam początek sprawdziłem dostępność u producenta. W Apple Store na iPhone 12 mini zaczekamy co najmniej 5 dni roboczych. Na wybrane konfiguracje trzeba czekać dłużej - nawet do trzech tygodni. W przypadku iPhone'a 12 Pro Max sprawa wygląda identycznie. Oczywiście zamawiając w Apple Store urządzenia nie odbierzemy osobiście.

iPhone 12 Pro Max w Apple Store

iPhone 12 Pro Max w Apple Store

RTV Euro AGD

W RTV Euro AGD nie kupimy żadnej konfiguracji iPhone 12 Pro Max oraz iPhone 12 mini. Smartfony zostały wyprzedane.

Media Markt

Media Markt boryka się obecnie z problemami ze stroną internetową, więc nie sprawdzimy, jak wygląda dostępność nowych smartfonów. Patrząc na pierwszą turę przedsprzedaży w wybranych sklepach stacjonarnych mogą znajdować się pojedyncze sztuki.

Media Expert

Media Expert informuje, że dostępność smartfonów jest ograniczona, a zamówienia są realizowane w kolejności składania. Nie ma możliwości zakupu w sklepie stacjonarnym.

iPhone 12 mini w Media Expert

iPhone 12 mini w Media Expert

Ole Ole

Ole Ole nadal prowadzi przedsprzedaż. Sklep informuje, że pierwsze egzemplarze zostaną wysłane z magazynów w piątek, 13 listopada. Oznacza to, że w najbliższym czasie nie znajdziemy egzemplarzy dostępnych od ręki.

iPhone 12 mini w Ole Ole

iPhone 12 mini w Ole Ole

X-Kom

X-Kom od 7 listopada 2020 roku zamknął wszystkie sklepy stacjonarne, w związku z czym nie zobaczymy na własne oczy i nie kupimy iPhone 12 mini oraz iPhone 12 Pro Max od ręki. Sklep informuje o ograniczonej dostępności. Realizacja zamówień odbywa się chronologicznie, a pierwsze egzemplarze zostaną wysłane dziś wieczorem.

iPhone 12 mini w X-Kom

iPhone 12 mini w X-Kom

iSpot

Również sklepy zajmujące się tylko i wyłącznie sprzedażą sprzętu Apple i dedykowanymi akcesoriami nie posiadają na stanach magazynowych iPhone 12 mini oraz iPhone 12 Pro Max. iSpot informuje osobiście o czasie realizacji zamówienia po jego złożeniu. Firma nie posiada egzemplarzy w swoich sklepach stacjonarnych.

Cortland

Podobnie sytuacja wygląda w Cortland. Firma oczekuje na dostawy iPhone'a 12 mini oraz iPhone'a 12 Pro Max.

iPhone 12 Pro Max w Cortland

iPhone 12 Pro Max w Cortland

iMad

iMad podobnie, jak pozostałe sklepy nie posiada na magazynach iPhone 12 mini ani iPhone 12 Pro Max.

iPhone 12 Pro max w iMad

iPhone 12 Pro max w iMad

Podsumowanie

Jak widać zakup nowego iPhone'a jest w tym roku jeszcze trudniejszy, niż zwykle. Wszystko w związku z pandemią, która mocno ograniczyła prędkość produktu. Nie pomaga również fakt, że część sklepów została zamknięta. Dobra rada - jeżeli chcesz jak najszybciej kupić iPhone 12 mini lub iPhone 12 Pro Max to zamów go bezpośrednio u Apple. Nadal nie jesteś zdecydowany? Media Markt oraz otwarte salony Apple Premium Resselerów (iSpot, iMad, Cortland) posiadają już na wystawach wersje demo iPhone'a 12 mini oraz iPhone 12 Pro Max.

Więcej informacji o iPhone 12 znajdziesz tutaj.