iPhone 12 może zaoferować 5,4 calowy ekran wyprodukowany przez BOE

Apple szuka nowych podwykonawców. Potrzebne ekrany do iPhone'ów 12.

Standardowa, praktykowana od lat strategia Apple zakłada wprowadzenie na rynek nowych modeli iPhone'a we wrześniu 2020 roku. Tym razem spodziewamy się zobaczyć nawet cztery urządzenia z rodziny iPhone 12. Z pewnością zobaczymy dwa flagowe smartfony - iPhone'a 12 Pro oraz iPhone'a 12 Pro Max. Oprócz tego po raz pierwszy od lat może pojawić się wersja mini z ekranem o przekątnej 5,4 cala. Taki model z pewnością ucieszy posiadaczy iPhone'a SE i wielbicieli małych telefonów komórkowych.

iPhone 12 może zaoferować 5,4 calowy ekran wyprodukowany przez BOE

Źródło: macworld.co.uk

Wprowadzenie na rynek czterech modeli iPhone'a równocześnie w połączeniu z przerwanymi łańcuchami dostaw jest dla Apple nie lada wyzwaniem. Od dłuższego czasu największym dostawcą panelu OLED dla Apple jest Samsung. Na drugim miejscu plasuje się LG ze znacznie mniejszymi udziałami. Najnowsze informacje wskazują, że BOE - chiński producent wyświetlaczy może przejąć sporą cześć zamówień od obecnych podwykonawców. Firma w ostatnim czasie zainwestowała mnóstwo pieniędzy w nową linię produkcyjną. Współpraca z Apple może zakładać produkcję ekranów do mniejszego, 5,4 calowego iPhone'a 12.

Dobrą informacją jest fakt, że Apple w 2020 roku zamierza całkowicie porzucić stosowanie paneli typu IPS LCD w nowych modelach iPhone'a. Oznacza to, że następca popularnego iPhone'a 11 zaoferuje dużo lepszy wyświetlacz.

Najtańszy iPhone nadal posiadał będzie wyświetlacz o przekątnej 6,1 cala. Droższy będzie 5,4 calowy model, a na szczycie pozostanie iPhone 12 Pro i jego większa wersja Pro Max.

Modele z Pro w nazwie zostaną dodatkowo doposażone w kamerę ToF, która pozwoli na lepsze wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości w systemie iOS 14.

W chwili obecnej nie wiadomo, czy panele OLED firmy BOE zapewnią taką samą jasność i reprodukcję kolorów, jak ekrany OLED produkowane przez Samsunga i LG. BOE zajmie się produkcją wyświetlaczy dla tańszych modeli iPhone'a. Samsung jako lider w produkcji matryc organicznych dostarczać będzie matryce do modeli Pro.

Sprawdź, ile kosztuje iPhone 11 Pro z ekranem OLED.

Źródło: wccftech.com