iPhone 12 najlepiej sprzedającym się smartfonem z 5G - Galaxy S20 w tyle

Wszystko wskazuje na to, że iPhone 12 będzie najlepiej sprzedającym się smartfonem z 5G w drugiej połowie 2020 roku.

Apple goni konkurencje. Producenci smartfonów z Androidem posiadają w swoich ofertach modele z 5G od niemalże dwóch lat. Gigant z Cupertino dopiero w październiku 2020 roku wprowadził do sprzedaży pierwszego iPhone'a z obsługą sieci 5G. Okazuje się, że zrobił to z niemałym przytupem.

Czarny iPhone 12 Pro
Źródło: macworld.com

Czarny iPhone 12 Pro

Źródło: macworld.com

Okazuje się bowiem, że iPhone 12 (bazowy model) ma szansę stać się najlepiej sprzedającym się smartfonem z 5G na świecie w drugiej połowie 2020 roku. Obecnie na podium znajduje się Samsung Galaxy S20+ 5G.

Strategy Analytics - jedna ze znanych firm analitycznych opublikowała nowy raport dotyczący najlepiej sprzedających się smartfonów z 5G pod względem przychodów za pierwsza połowę 2020 roku. Nie powinno dziwić nas, że na podium znajduje się Samsung. W końcu to koreańskie flagowce są jedynymi z najpopularniejszych drogich smartfonów z Androidem. Na dalszych pozycjach znajdują się modele Huawei. Ich sprzedaż nieco spadła ze względu na bark dostępu do usług Google.

Najlepiej sprzedające się smartfony z 5G w pierwszej połowie 2020 roku

Najlepiej sprzedające się smartfony z 5G w pierwszej połowie 2020 roku

Na pierwszym miejscu uplasował się pośredni flagowiec z rodziny Galaxy S20 - model Galaxy S20+ 5G. Nieco za nim znajdziemy Galaxy S20 Ultra 5G oraz bazowego Galaxy S20 w wersji z 5G. Na czwartej i piątej pozycji znajdziemy flagowce od Huawei - P40 Pro oraz Mate30 5G.

Według raportu Strategy Analytics Samsung Galaxy S20+ 5G był szczególnie chętnie wybierany w Europie Zachodniej, Korei Południowej praz Ameryce Północnej. Smartfony Huawei biły rekordy sprzedaży w Chinach.

Na liście nie znajdziemy żadnego iPhone'a. Najpopularniejszy smartfon świata w 2020 roku - iPhone 11 oferuje modem sieci 4G. Według analityków Strategy Analytics w drugiej połowie 2020 roku iPhone 12 będzie najlepiej sprzedającym się smartfonem z 5G i przegoni konkurencję smartfony z Androidem.

Sprawdź ile kosztuje iPhone 12. Więcej informacji o najnowszych smartfonach Apple znajdziesz tutaj.

Źródło: Gizmochina.com