iPhone 12 - najszybsze 5G w zaledwie jednym modelu i trzech krajach

Jedynie topowy iPhone 12 Pro Max zaoferuje obsługę sieci 5G mmWave. Dodatkowo początkowo skorzystamy z niej tylko w trzech krajach.

Najnowszy raport pochodzący z Fast Company donosi, że jedynie 6,7 calowy iPhone 12 Pro Max zaoferuje modem sieci 5G wspierający zarówno Sub-6GHz, jaki mmWave. Tańsze modele zaoferują jedynie obsługę sieci 5G w standardzie Sub-6GHz.

iPhone 11 Pro Max

iPhone 11 Pro Max

Raport, który cytuje źródło branżowe przekazuje, że jedynie największy iPhone 12 Pro Max z ekranem o przekątnej 6,7 cala ma wystarczająco dużo miejsca w obudowie, aby zmieścić sprzęt niezbędny do obsługi mmWave 5G. Dodatkowo jest to jedyny model, którego bateria jest w stanie wytrzymać tak duże zapotrzebowanie na energię.

Dodatkowo iPhone 12 Pro Max z obsługą sieci mmWave sprzedawany będzie w jedynie trzech krajach - Stanach Zjednoczonych, Korei Południowej oraz Japonii.

Przypominamy, że na rynku istnieją dwa standardy 5G - mmWave oraz Sub-6GHz. Obecnie implementuje się głównie sieci oparte na technologii Sub-6GHz, ale to mmWave zapewnia oszałamiające osiągi, które potencjalnie przełamują granicę 1 gigabita. Niestety w zamian oferowany jest znacznie mniejszy zasięg, co wymusza na operatorach budowę większej ilości stacji bazowych. Ze względu na wyższe koszty większość operatorów decyduje się na sieć Sub-6GHz.

Dodatkowo raport donosi, że Apple może uruchomić sprzedaż nowego modelu iPhone z modemem sieci 4G wiosną 2020 roku. Możliwe, że będzie to zaktualizowany iPhone SE 2020 lub większy iPhone SE Plus.

Więcej informacji o iPhone 12 znajdziesz tutaj.

Sprawdź, ile kosztuje obecnie iPhone 11.

Źródło: 9to5mac.com