iPhone 12 - niepokojące informacje na temat wyświetlacz i aparatów

Opóźnienia mogą spowodować, że iPhone 12 otrzyma gorsze aparaty i wyświetlacze, niż początkowo zakładano. 120 Hz matryca nadal pod znakiem zapytania.

iPhone 12 zadebiutuje za nieco ponad miesiąc. Normalnie premiera odbyłaby się już za około 2 tygodnie, ale pandemia koronawirusa spowodowała spore opóźnienia w produkcji. Niestety najnowsze informacje wskazują, że Apple nadal nie unormowało łańcucha dostaw.

Wyświetlacz iPhone X

Wyświetlacz iPhone X

Coraz bardziej prawdopodobne wydaje się użycie 60 Hz wyświetlacza w najdroższych modelach iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max. W chwili obecnej jedynie Apple nie posiada w swojej ofercie flagowego smartfona z ekranem o podwyższonej częstotliwości taktowania.

Ross Young podzielił się z nami właśnie najnowszymi informacjami na temat iPhone 12. Niestety nie nastrajają one optymistycznie.

Young podkreśla, że Apple może skorzystać z 120 Hz wyświetlaczy, ale ma problem z uzyskaniem dostępu do sterowników, które pozwolą wyświetlać ekran z częstotliwością większą niż 60 Hz.

Wcześniejsze plotki również wskazywały na zastosowanie klasycznego, 60 Hz wyświetlacza OLED. Jeżeli tak się stanie Apple będzie o sporty krok za androidową konkurencją.

Na Reddicie pojawiły się także zdjęcia rzekomej obudowy ochronnej dla iPhone 12 Pro. Widać na niej obudowę obiektywów, która wygląda bardzo podobnie do tej znanej z modeli 11 Pro i 11 Pro Max.

Reddit / Amn09

Reddit / Amn09

Wcześniejsze plotki donosiły, że modele Pro i Pro Max iPhone 12 zaoferują dodatkowy Lidar, który uzupełni obecną w iPhone 11 Pro/Pro Max konfiguracje aparatów. Finalnie Lidar może zastąpić coraz rzadziej wykorzystywany teleobiektyw.

Więcej informacji o iPhone 12 znajdzie w naszym artykule zbiorczym.

Sprawdź, ile kosztuje iPhone 11 Pro.

Źródło: techradar.com