iPhone 12 opóźniony! Premiera dopiero w czwartym kwartale

Jeden z największych dostawców części do iPhone'a przypadkowo potwierdził, że premiera urządzenia została opóźniona

Prezes zarządu Broadcom'a - jednego z największych dostawców komponentów do sprzętu Apple takich, jak układy odpowiedzialne za łączność bezprzewodową potwierdził w oficjalnym oświadczeniu, że oczekuje opóźnienia premiery iPhone'a 12. Nowy smartfon od Apple ma zostać zaprezentowany nieco później, niż zazwyczaj. Hock E. Tan uważa, że iPhone 12 zostanie zaprezentowany dopiero w czwartym kwartale 2020 roku, co oznacza, że premiery możemy spodziewać się najwcześniej w październiku.

iPhone 12 opóźniony! Premiera dopiero w czwartym kwartale

Źródło: techadvisor.co.uk

Już wcześniej w sieci pojawiały się informacje o przesunięciu premiery iPhone'a o kilka tygodni, aby wyprodukować wystarczającą ilość egzemplarzy.

Według najnowszego raportu Bloomberga, dyrektor generalny Broadcom podzielił się informacjami na temat wprowadzenia iPhone'a 12 na rynek podczas rozmowy o zarobkach. Co ważne Hock E. Tan sam poruszył ten temat.

Hock Tan, dyrektor generalny Broadcom'u, omówił "duże opóźnienie cyklu produktowego" u klienta "dużego północnoamerykańskiego klienta", podczas czwartkowej rozmowy konferencyjnej z analitykami. Tan znany jest z tego, że często opisuje w taki sposób firmę Apple. Tym razem zdradził on, że opóźnienie dla Broadcom oznaczać będzie wzrost przychodów.

Zmiana cyklu produkcyjnego iPhone'a 12 jest dla firmy niezwykle ważna, ponieważ oznacza, że przychody przedsiębiorstwa za trzeci kwartał 2020 roku będą znacznie niższe, niż zakładano, za to znacząco wzrosną w ostatnim kwartale roku.

Wypowiedzi Hock E. Tan są w pełni zgodne z informacjami przekazanymi wcześniej przez Wall Street Journal, Bloomberg oraz Ming Chi-Kuo. Wszystkie źródła donosiły, że premiera iPhone'a 12 zostanie odroczona w czasie.

Obecnie Apple ma dwie możliwości. Pierwszą z nich jest całkowite przesunięcie premiery iPhone'a 12 na październik. Alternatywnie gigant z Cupertino może wykorzystać scenariusz z 2017 i 2018 roku. Wtedy zaprezentowano wszystkie modele we wrześniu, ale część z nich dostępna była w sprzedaży dopiero od października.

Wszystkie najświeższe informacje o iPhone'ie 12 znajdziesz w naszym zbiorczym artykule.

Sprawdź, ile kosztuje iPhone 11.

Źródło: 9to5mac.com