iPhone 12 piekielnie niebezpieczny dla osób chorych na serce!

Cewka wchodząca w skład systemu ładowania magnetycznego MagSafe może zaburzać pracę rozruszników serca.

Smartfony z rodziny iPhone 12 oferują zupełnie nowy system ładowania bezprzewodowego. Apple postanowiło powrócić do stosowania złącza MagSafe, które przed laty znajdowało zastosowanie w komputerach przenośnych MacBook.

System ładowania MagSafe

System ładowania MagSafe

Gigant z Cupetino postanowił dodać kilka magnesów, które pomagają utrzymać ładowarkę na swoim miejscu. Dzięki temu dodatkowi nie musimy obawiać się, że umieścimy naszego smartfona krzywo i ładowanie bezprzewodowe się nie rozpocznie. Dodatkowo dzięki magnesom podczas ładowania z wykorzystaniem MagSafe możemy normalnie korzystać z naszego smartfona, co jest niemożliwe z wykorzystaniem ładowarki Qi.

Niestety po kilku miesiącach od wprowadzenia iPhone'a 12 z MagSafe do sprzedaży okazuje się, że nowy system ładowania bezprzewodowego może być bardzo niebezpieczny dla osób chorych na serce.

Magnesy zastosowane w obudowie iPhone'a 12 są niewielkie, ale na tyle silne, aby móc wywierać negatywny wpływ na pracę innych urządzeń znajdujących się w ich bezpośrednim otoczeniu. W najgorszym wypadku iPhone 12 może zakłócić pracę rozruszników serca oraz defibrylatorów.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że praktycznie każdy smartfon wytwarza w swojej okolicy promieniowanie elektromagnetyczne, które ma związek z wykorzystaniem modemu sieci komórkowej. W iPhone 12 dochodzi do niego magnes, który ma za zadanie utrzymywać akcesoria MagSafe na swoim miejscu. Apple twierdzi, że iPhone 12 nie stanowi większego niebezpieczeństwa od swoich poprzedników, ale zaktualizowano dokumenty wsparcia, aby ostrzec użytkowników przed potencjalnymi problemami.

Apple zaktualizowało swoje dokumenty po publikacji w czasopiśmie medycznym, w którym znalazł się artykuł informujący, że iPhone 12 może hamować działanie defibrylatorów oraz rozruszników serca. Apple doradza, aby użytkownicy z wszczepionym rozrusznikiem serca trzymali iPhone'a 12 w odległości co najmniej 6 cali od tego urządzenia. Dodatkowo w momencie ładowania odległość ta powinna wzrosnąć dwukrotnie - do 12 cali.

Źródło: slashgear.com